اقدامات خوبی برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی اورامانات شده است

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: خوشبختانه طی چند سال گذشته اقدامات بسیار خوبی برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و جاده‌ای منطقه اورامانات صورت گرفته است و اکنون میزان آمار تصادفات در این منطقه از متوسط استان پایین‌تر است.

به گزارش ایرنا «مهرداد سالاری» روز پنجشنبه در آیین افتتاح پروژه های عمرانی و اقتصادی شهرستان پاوه که به صورت ویدیو کنفرانس در سرسرای امید استانداری برگزار شد، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ایران اسلامی طی ۴۲ سال گذشته خدمات بسیاری را در نقاط مختلف کشور ارایه کرده است و افتتاح پروژه ها تنها مختص به دهه فجر یا دیگر ایام نیست و هر زمانی که پروژه ها آماده افتتاح شود در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری و توریستی اورامانات تصریح کرد: برنامه های ویژه برای توسعه بخش گردشگری این منطقه تدوین و اجرایی شده که آینده آن بسیار درخشان و امیدوارکننده است.

مقام عالی استان در حوزه عمرانی استان ادامه داد: منطقه اورامانات و پاوه زیبایی های خاص خودش را دارد که امیدواریم با بکارگیری ظرفیت های گردشگری شاهد پیشرفت و توسعه روزافزون این منطقه زیبا از استان باشیم.

سالاری با اشاره به گزارش فرماندار پاوه مبنی بر اختصاص ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار طی چند سال گذشته به پاوه بیان داشت: تخصیص این اعتبارات و اجرای پروژه های مهم در این شهرستان حاکی از توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران به منطقه اورامانات است لذا مسوولین و مدیران شهرستان باید با اطلاع رسانی مناسب مردم را بیش از پیش به آینده امیدوار سازند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه استان در گذشته براساس شاخص های موجود دارای مناطق محروم بود، اظهار داشت: هم اکنون دیگر شهرستانی در استان به نام منطقه محروم وجود ندارد و تمامی کارها و برنامه ها برای توسعه و پیشرفت منطقه اورامانات در حال اجرا است و این کارها نشان از توجه ویژه جمهوری اسلامی به این منطقه دارد.

وی اجرای این اقدامات را عاملی بسیار مهم در ماندگاری مردم در منطقه و جلوگیری از مهاجرت عنوان کرد و بیان داشت: باید به مردم خوب و شریف اورامانات تبریک گفت و هم اکنون در دورترین تقاط این منطقه توسعه زیرساخت های ارتباطی و جاده ای در حال انجام است و میزان آمار تصادفات در منطقه اورامانات باوجود شرایط سخت جغرافیایی آن از متوسط استان پایین تر است و حجم اجرای طرح های جاده ای در این منطقه سه برابر دیگر مناطق است.

سالاری ادامه داد: خوشبختانه بحث گازرسانی که از کارهای مهم و بنیادین استان است با جدیت در منطقه اورامانات مورد پیگیری می باشد و همچنین برنامه های برق رسانی، آب رسانی و دیگر خدمات در این منطقه اجرایی شده است.

وی در پایان سخنان خود خواستار اطلاع رسانی از دستاوردها و اقدامات انجام شده نظام و دولت در منطقه اورامانات شد.

در این مراسم ۷۴ پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان پاوه با  ۳۷۲ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.
منطقه اورامانات شامل شهرستان های پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود و روانسر با بیش از 220 هزار نفر جمعیت است.
این شهرستان ها در شمال غربی کرمانشاه مرکز استان واقع شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها