۱۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۸
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84211565
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۶۶ طرح کشاورزی در یزد به بهره برداری رسید

یزد - ایرنا - ۶۶ طرح کشاورزی در پنجمین روز از دهه فجر با اعتبار یکهزار و ۸۲۰ میلیون ریال روز پنجشنبه در استان یزد به بهره برداری رسید.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از این طرح‌ها در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این طرح ها زمینه اشتغال ۲۶۴ نفر را به طور مستقیم دربخش های مختلف کشاورزی و دامی استان فراهم کرده است. 

وی تصریح کرد: از مجموع ۶۶ پروژه ، ۲۸ پروژه  درحوزه آب و خاک ، ۱۸ مورد در زمینه تولیدات دامی ، ۹ طرح در زمینه شیلات و آبزیان ، ۶ پروژه در زمینه تولیدات گیاهی و پنج پروژه نیز در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی است.

سجادی پور تصریح کرد: از مجموع اعتبارات هزینه شده در اجرای این پروژه ها ، ۲۳۹ میلیارد و ۱۹ میلیون ریال (۱۳درصد) سهم اعتبارات دولتی بوده و یکهزار و ۳۰۲ میلیارد و ۳۲۰میلیون ریال (۷۲درصد) سرمایه گذاری کشاورزان  و دامداران  و ۲۷۷میلیارد و ۳۰ میلیون ریال نیز (۱۵درصد) از تسهیلات بانکی هزینه شده است. 

از مجموع ۱۷۳ هزار هکتار اراضی قابل کشت یزد به دلیل تداوم خشکسالی و تغییر الگوی کاشت و کشت گیاهان کم آبخواه هم اکنون ۱۱۳ هزار و ۷۶۰  هکتار آن زیرکشت قرار دارد که ۳۲ هزار و ۶۶۹ هکتار ( ۲۹ درصد) به کشت محصولات زراعی و بقیه به باغی و گلخانه ای اختصاص دارد که ۱۱۷ هزار و۸۰۰ کشاورز، دامدار و بهره بردار در تولید محصولات کشاورزی ، باغی ، گلخانه ای و دامی استان فعال هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها