دهه فجر فرصت مناسبی برای انعکاس خدمات نظام به مردم است

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت جمهوری اسلامی گام های اساسی برای محرومیت زدایی از مناطق شهری و روستایی این استان برداشته و دهه فجر فرصت مناسبی برای انعکاس خدمات نظام به مردم است.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز پنجشنبه در نشست شورای مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه ‌و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: از سوی دیگر مسئولان هم باید در جریان مطالبات و کمبودهای مردم در مناطق مختلف قرار داشته باشند و آن ها را به مسئولان ارشد کشوری منعکس کنند.

وی افزود: تحولات چشمگیری در حوزه های مختلف در این استان از سال ۹۲ تا ۹۹ صورت گرفته ‌و به عنوان نمونه طول بزرگراه های استان از ۵۰ کیلومتر به ۲۰۰ کیلومتر رسیده است.

استاندار کهگیلویه ‌و بویراحمد تصریح کرد: در حوزه درمان در این استان از سال ۹۲ تا ۹۹ تعداد تخت های بیمارستانی، نیروهای متخصص و دیگر تجهیزات حدود ۲ برابر شده و به اندازه ۴۰ سال گذشته کار شده است.

کلانتری تاکید کرد: براساس آمار واقعی، در دولت تدبیر و امید ۲ برابر ۳۵ سال گذشته در این استان در زمینه ساخت ،بهسازی و مقاوم سازی مسکن فعالیت انجام شده است.

وی ادامه داد: در زمان این دولت افزون بر ۱۱۲میلیارد تومان برای بهسازی بافت های فرسوده و ناکارامد استان هزینه شده و نوسازی بیش از ۵ هزار واحد مسکونی بافت فرسوده در دستور کار قرار گرفت و استان در این زمینه رتبه دوم کشور را دارد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: پیگیری برای ساخت سدهای تنگ سرخ و سد سقاوه از محل ماده ۵۶ ادامه دارد.

کلانتری گفت: شاخص های توسعه ای در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد در بیشتر موارد نسبت به برخی میانگین شاخص های کشوری بیشتر است.

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: یکی از دلایل محرومیت ادامه دار در این استان کم کاری برخی برنامه ریزانی بوده که خوب کار نکردند.

 مهدی روشنفکر تصریح کرد: روزانه بر مستمری بگیران این استان افزوده می شود و با توزیع بسته های مواد غذایی مشکل رفع نمی شود ود و باید با برنامه ریزی دقیق و ایجاد سرمایه گذاری استان را در مسیر توسعه قرار داد.

روشنفکر ادامه داد: به سبب نبود زیرساخت ها و مشکل اینترنت در بسیاری از روستاهای استان دانش و اموزان و داتشجویان این مناطق با مشکل مواجه شده اند و بی عدالتی آموزشی برای این مناطق ایجاد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها