۱۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۴
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84211534
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح ۲۱ پروژه آبرسانی در پاکدشت

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب‌شرقی تهران گفت: از مجموع ۳۴ پروژه آبرسانی در مناطق شهری و روستایی شهرستان پاکدشت، ۲۱ طرح طی ماه‌های اخیر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

حمیدرضا نامداری روز پنجشنبه در حاشیه آئین اجرای عملیات احداث مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی پاکدشت به خبرنگار ایرنا گفت: به منظور تأمین آب شرب سالم، پایدار و بهداشتی در مناطق شهری و روستایی پاکدشت، ۳۴ طرح و پروژه برنامه ریزی شده که از این تعداد، ۲۱ طرح در چند ماه گذشته افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: برای اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان پاکدشت به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است که تا کنون ۱۰۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است.
وی با اشاره به بهره برداری و اجرای ۹ پروژه بزرگ در پاکدشت، افزود: در حال حاضر ۹ پروژه مهم و بزرگ از جمله پروژه کلکتور اصلی فاضلاب شهرستان، خط انتقال آب از تصفیه خانه هفتم به شریف آباد، بازسازی شبکه توزیع و تامین آب شرب روستای کلین و سیاه چشمه و... با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان عملیات اجرایی آن شروع شده و پروژه مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی حصارامیر نیز دهمین پروژه است که امروز کلنگ زنی آن صورت گرفت.
نامداری افزود: از مزایای این پروژه افزایش ضریب تاب آوری، نگهداشت و تامین آب از تصفیه خانه هفتم تهران (سد ماملو) به شهرستان پاکدشت و ارتقای کیفیت آب در محدوده های حصارامیر، شهرک انقلاب، ترک آباد و بخشی از خاتون آباد با خارج شدن چاه‌های مستقیم به شبکه است.
وی متعادل سازی هیدرولیکی شبکه توزیع و از مدار خارج نمودن چاه های مستقیم به شبکه توزیع را از دیگر ویژگی‌های این طرح برشمرد و افزود: طی چند ماه گذشته با خارج کردن چندین چاه از مدار، کیفیت آب در شهرستان پاکدشت به نسبت سال‌های گذشته رشد چشمگیری پیدا کرده است.
وی با اشاره به اقدامات شرکت آبفا در تأمین آب شرب سالم و پایدار مناطق روستایی  گفت: از زمان تحویل‌گیری آبفای روستایی وبا تلاش شبانه روزی پرسنل آبفا و بر اساس برنامه ریزهای انجام شده طرح های آب رسانی مختلفی به منظور تامین و توزیع پایدار آب شرب روستاییان جنوب شرق استان تهران انجام شد.
مدیرعامل آبفای جنوب شرقی تهران  افزود: در راستای افزایش ظرفیت پدافندی تولید آب در روستاها و تامین آب شرب مورد نیاز این مناطق ۳۵حلقه چاه آب از ابتدای امسال تاکنون حفر، تجهیز، احیا و بهسازی شده است.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =