دفتر انجمن حمایت از زندانیان شهرستان فردیس گشایش یافت

کرج-ایرنا- همزمان با پنجمین روز از ایام الله دهه فجر، دفتر انجمن حمایت از زندانیان شهرستان فردیس با حضور مدیر کل زندانهای استان البرز، امام جمعه ،دادستان عمومی و انقلاب و خیرین فردیس عصر پنجشنبه گشایش یافت. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس در آیین گشایش گفت: امیدوارم با کمک های خیرین بتوانیم زندانیان را آزاد کنیم چرا که وقتی فرد سرپرست خانواده در زندان بسر می برد علاوه بر شخص آثار سوء برای خانواده نیز به همراه دارد.

حسین ناصرخاکی افزود: انجمن حمایت از زندانیان فردیس با کمک خیرین توانسته این تبعات اجتماعی را به حداقل برساند.

وی با بیان اینکه  انجمن حمایت از زندانیان فردیس یک تشکل حقوقی است و مدیرعامل و مدعی العموم به عنوان رییس هیات مدیره آن است، اظهار داشت: انجمن حمایت از زندانیان فردیس از نظر ساختاری دارای فضای ناکافی بود که به همت خیرین شهرستان فردیس ساختمانی در حوزه داخل زندان فردیس در متراژ ۱۱۰ و با هزینه ۲۳۶ میلیون تومان ساخته شد.

امام جمعه شهرستان فردیس نیز گفت: جرم و مجازات مربوط به خود زندانی است اما خانواده های زندانیان در معرض آسیب های زیادی قرار دارند و یکی از معضلات استان البرز وجود زندان است.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی افزود: وجود زندان ها در البرز سبب می شود که خیلی از خانواده های این زندانیان از شهرها و استان های دیگر به البرز مهاجرت کنند و اگر خانواده زندانیان حمایت نشوند مورد بزه قرار می گیرند.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان فردیس نیز گفت: انجمن حمایت از زندانیان فردیس در سال گذشته رتبه ششم در بین انجمن های کشور کسب کرده است.

غلامرضا نادری نژاد افزود: ایجاد درآمد پایدار و رشد حدود چهار برابری منابع درآمد انجمن نسبت به مدت مشابه سال گذشته و برقراری مستمری به خانواده های تحت پوشش از الویت اصلی انجمن است.

وی اظهار داشت: پرداخت هزینه های حمایتی به ۲۵۲ خانواده تحت پوشش توسط انجمن خدمات صورت می گیرد.

وی افزود: ۴۳ گوشی هوشمند و تبلت نیز تهیه به فرزندان تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده زندانیان اهداء شده است.

نادری نژاد افزود: اهداء لوازم خانگی از جمله یخچال،لباسشویی، اجاق گاز و تلویزیون و پرداخت ۲۰ مورد کرایه منزل، پرداخت تسهیلات و اشتغال فرزندان تحت حمایت از انجمن زندانیان از جمله اقدامات انجام شده است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان فردیس نیز گفت: ۱۱۴ زندانی جرائم غیر عمد به مبلغ بدهی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تا پایان دی ماه از ندامتگاه فردیس آزاد شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها