انتشار ویدئوی تکان دهنده درباره ضرب و شتم مهاجران کم سن و سال مغربی

تهران-ایرنا- انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی درباره ضرب و شتم مهاجران کم سن و سال مغربی از سوی پلیس اسپانیا، خشم فعالان اجتماعی و حقوق بشری را برانگیخت.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روسیا الیوم، دست به دست شدن تصاویر ویدئویی در فضای مجازی در مورد ضرب و شتم مهاجران کم سن و سال مغربی به دست پلیس اسپانیا، موجی از واکنش‌ها و خشم فعالان و کاربران اینترنتی را به همراه داشته است.

رسانه‌های مغربی می‌گویند که این موضوع به مهاجران غیرقانونی این کشور مربوط می‌شود، که به دلایل نامشخصی از سوی نیروهای پلیس اسپانیا مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند.

حرف و حدیث‌های زیادی درباره محل وقوع این رخداد مطرح شده است. برخی می‌گویند که این ویدئو در یکی از مراکز پناهندگان در ایالت «لاس پالماس» گرفته شده است و برخی دیگر می‌گویند که این تصاویر در داخل مسجدی در ایالت مزبور گرفته شده است.

این در حالی است که منابع خبری مغرب به نقل از «والی شرفی» رئیس انجمن امور مهاجران مغرب در جزایر قناری اعلام کردند که این فیلمبردای روز شنبه گذشته در مرکز پناهندگان کم سن و سال به نام تیندایا در منطقه طافیرا در ایالت بلاس پالماس صورت گرفت.

والی شرفی گفت که ضرب و شتم مهاجران مغربی پس از عدم اجازه به آنها برای خروج از اردوگاه پناهندگان و درگیری لفظی آنها با مدیر مرکز پناهندگان  مقیم مرکز صورت گرفته است.

در این ویدئو نشان داده می شود که یک پسربچه به خاطر یک پسربچه دیگر که به دلیل حمله وحشیانه پلس اسپانیا بیهوش روی زمین افتاده است، گریه می‌کند.

 فعالان شبکه‌های اجتماعی نحوه برخورد پلیس اسپانیا با مهاجران مغربی را به شدت محکوم کرده و خواستار مداخله فوری وزارت خارجه کشورشان شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار جهان