۱۵ پروژه مدرسه‌سازی در خلخال بهره‌برداری می‌شود

اردبیل- ایرنا - مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: از مجموع ۱۵ پروژه نیمه‌تمام آموزشی در شهرستان خلخال ۹ پروژه با صرف اعتباری بالغ بر ۹۵ میلیارد ریال هم اکنون آماده بهره‌برداری بوده و ۶ پروژه نیز تا پایان امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا، دولت لطفی در آیین شروع عملیات احداث پروژه‌های آموزشی در ۶ روستای خلخال افزود: هیچ پروژه نیمه تمام آموزشی در این شهرستان وجود ندارد.

وی بیان کرد: ساختمان آموزشی هنرستان فنی باهنر خلخال با صرف ۳۰ میلیارد ریال اعتبار، مدرسه نامجو با ۳۲ میلیارد ریال اعتبار ،کارگاه اموزشی هنرستان فنی پسرانه شهید مطهری و همچنین مدرسه مجتمع مسکونی مهر این شهر در حال آماده‌سازی برای بهره‌برداری است.

او اظهار کرد: برای ساخت مدرسه در روستاهای نمهیل و لرد و همچنین اجرای سه پروژه مدرسه‌سازی مشارکتی در روستاهای یلوجه‌، گلوجه و خمس خلخال بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

معاون عمرانی وزیرآموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور هم در این آیین گفت: اعتبار موردنیاز برای تکمیل پروژه‌های آموزشی نیمه‌تمام ۲ شهرستان خلخال و کوثر تامین می‌شود.

مهر الله رخشانی‌مهر با اشاره به شروع عملیات اجرایی ۶ مدرسه در روستاهای نمهیل از توابع بخش خورش‌رستم، لرد از توابع بخش شاهرود، یلوجه، گلوجه و خمس از توابع بخش مرکزی خلخال و مدرسه روستای نصرآباد کوثر افزود: اعتبار مورد نیاز ساخت این مدارس بصورت مشارکت ۵۰ درصدی دولت و ۵۰ درصدی خیران تامین خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها