اختیارات استان‌ها در حوزه تنظیم بازار نیازمند افزایش است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: به منظور نظارت بهتر در حوزه تامین و توزیع مایحتاج عمومی، اختیارات استان‌ها در حوزه تنظیم بازار کالاهای اساسی نیازمند افزایش است.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی استان قزوین که با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد،افزود:  اعتقاد ما بر این است که کارشناسی میدانی استان ها و تصمیم گیری به شکل منطقه ای در حوزه تنظیم بازار و نرخ گذاری ها می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات بازار باشد.

وی در ادامه بر نظارت جدی بر بازار تاکید کرد و گفت: مقابله قاطع و بدون تسامح با متخلفان که اقدام به اخلال در بازار شده و امنیت روانی و اقتصادی جامعه را برهم می زنند باید در دستور کار دستگاه های مربوطه باشد.

استاندار قزوین با تاکید بر تلاش برای حفظ حقوق مصرف کنندگان در کنار حمایت از تولیدکنندگان،گفت: بی توجهی به حقوق مصرف کنندگان تبعات زیان بخشی برای جامعه به دنبال دارد. 

وی در ادامه با اشاره به لزوم نظارت مناسب بر فروشگاه های زنجیره ای به منظور رعایت حقوق مصرف کنندگان،اظهار داشت: هیچ فروشگاه زنجیره ای بدون عرضه خود و تایید سازمان صنعت؛معدن و تجارت و تایید شورای ترافیک و اماکن نباید در استان راه اندازی شود.

استاندار قزوین گفت: این قابل قبول نیست که فروشگاه های زنجیره ای به بهانه داشتن مجوز از تهران و نداشتن تشکیلات مدیریتی در استان، به دستگاه های بازرسی و نظارتی استانی پاسخگو نباشند.

در این نشست در خصوص نرخ مرغ و تخم مرغ و سایر کالاهای اساسی و نحوه تامین و توزیع آنها بحث و گفت و گو شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها