استفاده از ماسک در قم رضایت بخش نیست

قم-ایرنا- استاندار قم گفت: وضعیت استفاده از ماسک در استان قم قابل قبول نیست و پایبندی فقط حدود ۵۰ درصد مردم به استفاده از ماسک نگران کننده است.

بهرام سرمست عصر پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران در سالن کرامت استانداری افزود:  وضعیت قم از نظر ابتلا به کرونا طی یک هفته گذشته دو رتبه در تقسیم بندی های کلی ملی نزول کرده و از جایگاه سی و یکم به بیست و نهم رسیده است.

وی اظهار داشت: روند اقدامات مجموعه مدیریت قم درمبارزه و پیشگیری از کرونا در یک نگاه کلان و جامع رضایت بخش بوده‌است.

سرمست ابراز کرد: شرایط جغرافیایی و مواصلاتی قم با برخی از استانهای کشور قابل مقایسه نیست و همین مساله اهمیت اقدامات مدیران استان را در مبارزه بیش از گذشته پررنگ می‌کند.

به گفته وی، طبق برنامه و قاعده علمی و برنامه ریزی شده تعداد مبتلایان کرونایی استان امروز باید به کمتر از ۵۰ نفر می‌رسید و این عدم کاهش آمار مبتلایان در این استان بسیار نگران کننده‌است.

وی در ادامه عنوان کرد: به دلیل شرایط کرونایی قم امسال میزبان مسافران نوروزی نخواهد بود و تسهیلات در رابطه با سفر ارائه نخواهد کرد.

سرمست همچنین یادآور شد: برخی از واحدهای تولیدی به خاطر مساله سلامت مردم خط تولید خود را تغییر دادند و ما از دانشگاه علوم پزشکی انتظار داریم مجوز لازم برای صادرات مازاد تولیدات این واحدها را صادر کند.

همزمان با کاهش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا در قم، وضعیت کرونایی این استان از روز بیستم دی‌ماه به حالت آبی درآمد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom @ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.          

در بخشی از جلسه از جمعی از سفیران سلامت در سازمان آرامستانهای شهرداری قم با اهدای لوحی تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها