مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال سیاسی است

کرمانشاه- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه گفت: استقلال سیاسی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است و امروز مفتخریم که تمام تصمیمات کشور توسط خود ایرانی‌ها اتخاذ می‌شود.

«افشین کریمی» روز پنجشنبه در آیین افتتاح پروژه های اقتصادی و عمرانی شهرستان سنقر و کلیایی که به صورت ویدئو کنفرانس در محل سالن امید استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بالاترین دستاورد انقلاب کسب استقلال سیاسی و عزت است بطوریکه امروز در داخل کشور و توسط خود ایرانیان تصمیمات اتخاذ و اجرایی می شود اما در رژیم گذشته این سفارت خانه های آمریکا، انگلیس و روسیه بودند که خطوط سیاسی و سرنوشت کشور را تعیین می کردند.

 وی، تحقق دستاوردها و حرکت به سمت بالندگی کشور را در گرو و وحدت همدلی بین مسوولین عنوان کرد و بیان داشت: امروز پس از گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی شاهد هزاران طرح در کرمانشاه هستیم و پیشرفت و توسعه کنونی استان مرهون همدلی همراهی و هماهنگی بین مدیران و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و ارگان های مختلف است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه ادامه داد: امروز شاهد هستیم که خط راه آهن جمهوری اسلامی تا کرمانشاه رسیده و با جدیت در حال اتصال به اسلام آبادغرب و قصرشیرین است که این مهم منجر به قرار گرفتن استان به عنوان دروازه تجاری و زیارتی کشور خواهد شد و این موضوع باعث رونق اقتصادی و شکوفایی بیش از پیش کرمانشاه خواهد شد.

وی اجرای طرح های گرمسیری، آمایش سرزمین و احداث سدها را از طرح های بسیار مهم در استان عنوان کرد که منجر به تحول در بخش کشاورزی و ماندگاری مرزنشینان در مرزها به منظور امنیت بیشتر در کشور خواهند شد.

کریمی همچنین اقدامات انجام گرفته در استان در مبارزه با کرونا، سیل و زلزله را نتیجه یک پیگیری و جدیت ویژه در استان عنوان کرد.

وی گفت: استان کرمانشاه جزء استان های پیشرو در گازرسانی به اقصی نقاط مختلف است که توسعه گازرسانی سلامت محیط زیست، آرامش جامعه، حفظ جنگل و مراتع و را به دنبال دارد.  
به گزارش ایرنا، در این مراسم ۲۸ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۵۹ میلیارد تومان در سنقرو کلیایی افتتاح و یا کلنگ زنی شد.
شهرستان سنقر و کلیایی در شمال شرقی کرمانشاه واقع شده است.  

سرخط اخبار استان‌ها