بی توجهی به پروتکل های بهداشتی موجب بروز پیک چهارم شیوع کرونا می شود

همدان_ایرنا_ مسوول کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا استان همدان گفت: عادی انگاری شرایط و بی توجهی به موضوع مهم رعایت پروتکل های بهداشتی منجر به بروز پیک چهارم همه گیری ویروس و بحرانی شدن اوضاع می شود.

"اسدالله ربانی مهر" روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت فعلی کرونا در کشور و استان همدان به هیچ وجه پایدار نیست و عادی انگاری همه گیری ویروس در شرایط فعلی بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل ها، موج چهارم همه گیری را به دنبال دارد، اظهار داشت: زمان دقیقی برای پایان کرونا متصور نیست، هرچند که اخبار تهیه و تولید واکسن کووید ۱۹ بسیار امیدوار کننده است.

ربانی مهر افزود: وضعیت همه گیری ویروس کرونا در صورتی پایدار می شود که احساس عادی شدن شرایط را نداشته باشیم چراکه شرایط فعلی به هیچ عنوان پایدار نیست.
مسوول کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا استان همدان گفت: اگر پروتکل ها را رعایت نکنیم براساس نظر متخصصان و کارشناسان در اواخر بهمن باید موج چهارم شیوع ویروس را تجربه کنیم.

مدیرکل روابط عمومی استانداری همدان اظهار داشت: مشارکت خوب مردم در رعایت پروتکل ها باید همچنان ادامه داشته باشد و تصور نکنیم با بهبود نسبی اوضاع و روند کاهش ابتلا و مرگ و میر، کرونا تمام شده است.

وی گفت: رنگ زرد و آبی روی نقشه ها نشانه رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی است که باید پروتکل ها را جدی بگیریم تا از این شرایط سخت عبور کنیم.

به گفته ربانی مهر، کرونا تاثیر زیادی در همه حوزه ها داشته و شرط رهایی از این ویروس جدی گرفتن خطر و رعایت کامل اصول بهداشتی است.

مسوول کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا استان همدان افزود: رعایت فاصله گذاری، عدم برگزاری دورهمی و تجمع خانوادگی و استفاده مداوم از ماسک باید به عنوان یک اصل مورد توجه جدی عموم مردم قرار گیرد. 

 درهمین ارتباط، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان امروز(پنجشنبه) به خبرنگار ایرنا گفت که با شناسایی ۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان همدان به ۱۰ هزار و ۲۱۲ نفر رسیده است.

دکتر «محمد طاهری» اظهار داشت: همچنین با فوت سه نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار متوفیان کرونا در این استان به یک هزار و ۴۸۶ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، پنج شهرستان همدان، فامنین، اسدآباد، بهار و ملایر در وضعیت آبی و مابقی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها