ارتقا زیرساخت‌های بهداشت و درمان و یک خبر کوتاه از شهرستان تفت

یزد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان تفت گفت: در دولت تدبیر و امید پروژه‌های مختلف توسعه و بهسازی زیرساخت‌های بهداشت و درمان در این شهرستان اجرا شده که ارتقا خدمات این بخش را به دنبال داشته است.

به گزارش ایرنا، سیدمحمود واعظ پور، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران شهرستان تفت افزود: قبل از انقلاب بیمارستانی در شهرستان تفت وجود نداشت ولی اینک ۲ بیمارستان با ظرفیت ۲۵۰ تخت و علاوه بر آن ۱۴ مرکز خدمات جامع سلامت، ۵۴ خانه بهداشت و حدود ۷۰ پزشک برای ارائه خدمات به شهروندان وجود دارد و در حالی که پیش از انقلاب  تنها  ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، کمتر از ۲۰ خانه بهداشت و کمتر از ۱۰ پزشک در این شهرستان فعالیت داشتند که تعدادی از آنان ایرانی نبودند.

وی اظهار داشت: خانه بهداشت زردین و پد هلیکوپتر شهر بخ در روزهای آینده افتتاح می شود و خانه بهداشت و مرکز خدمات جامع سلامت نصرآباد، مرکز خدمات جامع سلامت طزرجان، پایگاه اورژانس ۱۱۵ ده بالا، خانه پزشک دهشیر، پایگاه دوم اورژانس شهر تفت، پد هلیکوپتر شهر نیر و مرکز خدمات جامع سلامت سانیج نیز پروژه هایی است که با اعتبارات دولتی و مشارکت خیران درحال اجراست.

واعظ پور از  اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در تفت خبرداد و اضافه کرد: هرچند برخی مواقع با خیز مجدد کرونا در شهرستان مواجه شدیم ولی با اجرای این طرح و رعایت شهروندان از موج جدید کرونا جلوگیری شد.

رئیس مرکز جامع روانپزشکی تفت هم در این نشست به تبیین اهمیت سلامت روان، گفت: با فروکش کردن بیماری کووید ۱۹، احتمالاً افزایش پیک بیماران روانی را در جامعه شاهد خواهیم بود.

قاسم دستجردی افزود: مرکز تفت با ۱۲۰ تخت تنها مرکز جامع روانپزشکی استان است که با کادر مجرب و متخصص به مردم یزد خدمات ارائه می دهد و شامل بخش های اورژانس، مردان و زنان است.

وی ادامه داد: ضریب اشتغال تخت های این مرکز قبلاً ۷۰ درصد بود که در دوران شیوع ویروس کرونا به ۵۵ درصد رسیده و در سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به این مرکز مراجعه کردند که هزار نفر بستری شدند.

تفت رکورد دار کمک های خیری در استان شد

همچنین رئیس بیمارستان شهید بهشتی تفت در این نشست گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا، ۴ میلیارد و ۴۸۴ میلیون تومان از سوی خیران به بیمارستان تفت کمک شد و تفت رکورد دار کمک های خیری در استان به نسبت جمعیت زیرپوشش شد.

سید نادر مصطفوی با بیان اینکه کشور در مقابله با ویروس کرونا با توجه به مقتضیات و شرایط به خوبی عمل کرد، اظهار داشت: بیمارستان تفت به صورت میانگین روزانه به ۱۸۰ بیمار مشکوک خدمت ارائه کرد و در مجموع تاکنون ۸۲۸ بستری کرونایی در این بیمارستان داشتیم.

رئیس بیمارستان تفت با اشاره به اینکه با کمک یکی از خیران ساخت پد هلیکوپتر شهر تفت در آینده نزدیک صورت می گیرد، گفت: چنانچه اعتبار ساختمان جدید اورژانس هم تأمین شود ساخت آن سرعت می گیرد.

۲۶ مجموعه مردمی شهرستان تفت در برنامه های دهه فجر مشارکت کردند

 رییس اداره تبلیغات اسلامی تفت گفت: ویژگی متمایز کننده برنامه های امسال دهه فجر شهرستان، مردمی بودن آن است به گونه ای که ۲۶ مجموعه مردمی در برگزاری ۵۸ عنوان برنامه مشارکت کردند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محسن پاک طینت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بارها بر استفاده از ظرفیت مردم به ویژه جوانان تأکید کردند و آنها را صاحبان اصلی انقلاب خواندند.

وی ادامه داد: امسال ستادی متشکل از مجموعه های مردمی تشکیل شد تا اجرای برنامه ها کاملاً توسط مردم صورت گیرد و اداره تبلیغات اسلامی صرفاً نقش هماهنگ کننده را بر عهده داشت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تفت فعالیت در زمینه خدمات اجتماعی را یکی از محورهای مهم در برنامه های دهه فجر عنوان کرد و اظهار داشت: توزیع هزار بسته غذای گرم در مناطق روستایی، پرداخت ۱۰۰ کمک هزینه اجاره بها معادل اجاره یک ماه خانه به نیازمندان، تامین ۱۵۰ هزینه درمانی بیماران نیازمند و افتتاح مرکز نیکوکاری در مسجد امام حسن مجتبی(ع) شهر تفت از این برنامه ها بوده است.

حجت الاسلام پاک طینت تصریح کرد: جشن های ولادت حضرت زهرا(س)، شب شعر فاطمی، مسابقات قرآنی، تجلیل از مادران برتر، مراسم انس با قرآن و نشست های بصیرتی از جمله مهمترین برنامه های دهه فجر امسال است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها