۶ هزار خانوار روستایی در مهاباد از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند

مهاباد- ایرنا- همزمان با پنجمین روز از دهه مبارکه فجر و با حضور استاندار آذربایجان‌‎غربی، ۶ هزار خانوار روستایی در مهاباد از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌غربی روز پنج‌شنبه در حاشیه افتتاح این طرح گفت: پروژه آبرسانی به ۱۰ روستای بخش مرکزی مهاباد در قالب طرح آبرسانی به ۱۴۱ روستای این شهرستان با ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید.

علیرضا رضوی اضافه کرد: در این طرح آب آشامیدنی از تصفیه خانه قدیم مهاباد به طول ۱۲ کیلومتر شامل ۶ کیلومتر اصلی و ۱۲ کیلومتر فرعی لوله گذاری شده که طی آن بیش از ۲۴ هزار روستایی از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بهرمند شدند.

وی بیان کرد: طرح آبرسانی به ۱۴۱ روستای واقع در بخش مرکزی و خلیفان مهاباد از سال ۱۳۹۷ با پیگیری و حمایت نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی آغاز شده که از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی خواهد شد.

رضوی اظهار داشت: ۷۶ درصد جمعیت روستایی آذربایجان‌غربی هم اینک از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره‌مند هستند که این میزان نسبت به آمار کشوری سه درصد بیشتر است.

شهرک صنفی کاوه مهاباد افتتاح شد

به مناسبت دهه مبارک فجر بهره برداری از شهرک صنفی کاوه مهاباد با حضور استاندار و سایر مسوولان آغاز شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد در آیین افتتاح این شهرک صنفی گفت: فاز اول مغازه‌های شهرک صنفی کاوه در قالب ۱۱ هکتار و ۲۹۹ واحد برای مالکان صنوف آلاینده به بهره‌برداری رسید.

محمد جهین اضافه کرد: با افتتاح فاز اول این شهرک مشاغلی از جمله نمایشگاه‌های خودرو، مکانیکی‌ها، مصالح ساختمانی و فلزکاران باید به این شهرک منتقل و جابه جا شوند.

وی بیان کرد: در قالب این طرح ۲۴ هزار متر مربع آسفالت و ۳۰ هزار مترمربع جدول گذاری و زیرسازی انجام شده و دارای همه خدمات رفاهی از جمله آب، گاز، برق و تلفن ثابت است.

مدرسه ۹ کلاسه خیر ساز در مهاباد افتتاح شد

در سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان مهاباد مدرسه ۹ کلاسه خیر ساز این شهرستان نیز به بهره برداری رسید.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد در حاشیه افتتاح این مدرسه گفت: این واحد آموزشی با مشارکت خیر نیک اندیش "محمد رشیدزاده" احداث شده است. 

کامبیز شاوله اظهار داشت: این مدرسه به صورت مشارکتی با ۴۲ میلیارد ریال هزینه احداث شده که از این مقدار ۱۰ میلیارد ریال آورده خیر بوده و ۳۲ میلیارد آن نیز توسط دولت تامین اعتبار شده است.

وی بیان کرد: مدرسه به نام خیر نیک اندیش "محمد رشیدزاده" نامگذاری شده و در زمینی به مساحت هزار و ۱۶۵ متر مربع احداث شده است.

پروژه گلخانه هیدروپونیک پتروشیمی مهاباد کلنگ زنی شد

عملیات احداث طرح گلخانه هیدروپونیک توسط شرکت "گروه باختر" در زمین به مساحت ۹۲ هزار مترمربع با حضور استاندار آذربایجان‌غربی در محوطه مجتمع پتروشیمی مهاباد آغاز شد.

محصول این پروژه توت فرنگی صادراتی است که در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع کشت می‌شود.

میزان سرمایه گذاری این پروژه ۱۲۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که با افتتاح آن برای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و برای ۲۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم فرصت اشتغالزایی فراهم می شود.

۴۹ پروژه عمرانی در دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که برای تکمیل و تجهیز آنها در مجموع ۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای ۱۹۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر در قالب ۲ بخش مرکزی و خلیفان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها