خراسان شمالی در سرکشی از خانواده ایثارگران جزو استان‎های برتر است

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی گفت: در طرح میثاق مدیران با ایثارگران استان جزو استان‌های موفق با درصد بالای سرکشی از خانواده های ایثارگران شناخته شده است.

علی بیگ زاده در پنجمین روز از دهه فجر و در مراسم غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدای بجنورد روز پنجشنبه اظهار داشت: طرح میثاق نباید مختص مسوولان و مدیران باشد و باید مردم نیز در این طرح مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اتکای جمهوری اسلامی به قرآن است، گفت: جمهوری اسلامی توانست الگویی را برای مسلمانان جهان به وجود آورد و در این رابطه نباید نقش بی بدیل امام راحل(ره) را نادیده گرفت.

وی گفت: همچنین امام راحل (ره) با اعتقاد راسخ خود در مقابل ظلم ، فساد و بی بند باری ایستادگی کرد تا پایه گذار یک حکومت دینی شد.

وی با تاکید بر اینکه مومنان در راه خدا جنگ می‌کنند و کافران در راه طاغوت، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان دوران دفاع مقدس باید مورد مراقبت قرار گیرد و به نسل‌های بعدی انقلاب منتقل شود.

دشمن به دنبال انحراف جوانان در فضای مجازی است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی نیر در این آیین گفت: دشمن در برهه کنونی با بهره‌گیری از شبکه‌های مجازی، اینترنت، سایت‌ها و فضای مجازی به دنبال فریب، بدبینی و انحراف جوانان و نوجوانان نسبت به انقلاب، رهبری و اسلام است.

سیدعابس حسینی افزود: دشمن مقابل جمهوری اسلامی ایران در تمامی توطئه‌ها از جمله جنگ تحمیلی، کودتا و تحریم‌ها شکست خورد و بر این پایه با جنگ نرم به میدان آمده است.

وی در ادامه گفت:  امروز ایران اسلامی در اوج عزت قرار دارد و این امنیت و عزت ایران و انقلاب مرهون خون هزاران شهیدی است که در برابر دشمن ایستادند.

در ادامه مراسم عطر افشانی مزار شهدا با حضور جمعی از مسوولان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران دربجنورد برگزار شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =