۱۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۲
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84211419
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۷ کارگاه آموزشی در زندانهای استان البرز فعال است

کرج-ایرنا- مدیر بنیاد تعاون و حرفه ای و صنایع زندانیان استان البرز گفت: ۱۷ کارگاه برای توانمندسازی مددجویان و بکارگیری اشتغال ، در زندانهای این استان فعال است.

محمدرضا رضا بخش روز پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه در ندامتگاه فردیس برگزار شد، افزود: در زندانهای استان البرز ۱۳ هزار متر مربع سوله اشتغال حرفه آموزی وجود دارد. 

وی ادامه داد: ۱۷ کارگاه در زندانهای استان البرز در زمینه خیاطی، فلز کاری، صنایع دستی، دوزندگی ،چرم دوزی ، تولید ماسک،قالی بافی،تراش کاری و تولید قطعات سری کاری،فیلتر هوا خودرو سبک، نجاری و صنایع خودروسازی فعال دارد  و صنعت به فراخور استان پایه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه هدف از اشتغال و حرفه آموزی مددجو یان از ورود به زندان رصد می شود ، افزود: میزان تحصیل ،توانمندی مددجو و اشتغالی که قبل از ورود در زندان داشته رصد می شود و در کارگاه ها بکار گرفته می شوند.

وی اظهار داشت: بسیاری از این کارگاهها حدود ۱۵ سال با صنایع خودورسازی همکاری دارند و انواع لباس های کار، کفش ایمنی کار، استندهای خودرو و دستکش تولید می کنند.

مدیر بنیاد تعاون و حرفه ای و صنایع زندانیان استان البرز گفت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا نیازهای اولیه مجموعه زندان مرتفع شد و تولید ماسک و گان در دستور کار قرار گرفت و نیازهای داخلی همکاران و مددجویان را تامین کردیم و با دانشگاه علوم پزشکی استان قرار داد منعقد کردیم.

رضا بخش افزود: در جهت توانمند سازی مددجویان گام بر می داریم و ابتدا به زندانی آموزش می دهیم و بعد از یادگیری به آنها حقوق پرداخت می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =