فاز دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان در آینده نزدیک اجرا می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل هماهنگی امور استانهای سازمان تامین اجتماعی گفت: با تامین منابع اعتباری اجرای فاز دوم طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در آینده نزدیک انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، رضا امینی عصر پنجشنبه در آیین معارفه سرپرست تامین اجتماعی لرستان افزود: فاز اول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در کشور انجام شده که این اقدام با همکاری و کمک دولت و مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است.
وی در ادامه به اجرای طرح ۳۰۷۰ در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: طرح ۳۰۷۰ مبتنی بر تکریم جامعه تحت پوشش و با هدف توسعه خدمات غیرحضوری به شرکای اجتماعی و با رویکرد ارتقای سطح رضایتمندی مخاطبان سازمان طراحی شده است.
امینی اضافه کرد: با اجرای طرح ۳۰۷۰ که در راستای تسهیل ارائه خدمات و تکریم مردم این کار انجام می‌شود، حفظ صیانت از نیروی انسانی نیز دنبال می‌شود.
وی در ادامه به مدیریت درمان تامین اجتماعی که در بحث کرونا موفقیت هایی را کسب کرده است اشاره کرد و گفت: خوشبختانه حوزه درمان در ارائه خدمات به افراد مبتلا به کرونا در این مدت خوب عمل کرده است.
وی با بیان اینکه تامین اجتماعی خدمت به افراد در مناطق محروم هم اشاره کرد و تاکید کرد: ما افتخار می‌کنیم که به قشر محروم خدمت می کنیم و این را افتخار می دانیم.
مدیرکل هماهنگی امور استانهای سازمان تامین اجتماعی همچنین به ضریب پشتیبانی در تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: اکنون به ازای سه بیمه شده یک مستمری بگیر در لرستان داریم که این ضریب پشتیبانی خیلی ضعیف است، اما این ضریب  در کشور مطلوب تر است و به ازای حدود پنج تا شش بیمه شده، یک مستمری بگیر وجود دارد.
"منوچهر گودرزی" طی حکمی از سوی عادل دهدشتی معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی، به عنوان سرپرست اداره‌کل لرستان معرفی و منصوب شد.

 گودرزی اهل بروجرد، متولد ۱۳۴۹ و دارای مدرک فوق‎لیسانس مدیریت دولتی، سال ۱۳۷۳ از طریق آزمون استخدامی وارد سازمان تامین اجتماعی و در شعبه سه تهران مشغول به کار شد.
منصور شرفی از ۳۰ آذرماه ۹۹ با حفظ سمت معاون این اداره کل به عنوان سرپرست اداره کل تامین اجتماعی لرستان بود.

جمعیت بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در لرستان ۲۲۱ هزار نفر و با احتساب اعضای خانواده ۶۵۰ هزار نفر هستند، ۸۰ هزار مستمری بگیر اصلی در سه حوزه بازنشستگان، بازماندگان و ازکارافتادگان با حدود ۲۵۰ هزار نفر افراد تحت پوشش نیز از خدمات این سازمان بهره مند می‌شوند.

در مجموع بیش از ۹۰۰ هزار نفر در در قالب اصلی و تبعی تحت پوشش تامین اجتماعی لرستان قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها