افتتاح ۳۵ هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم شده در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- در پنجمین روز از دهه فجر با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ۳۵ هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم شده در روستای آب مورد از توابع بخش لوداب شهرستان بویراحمد افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز پنجشنبه در حاشیه این آئین، اظهار داشت:  استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه مسکن روستایی جزو ۳ استان برتر کشور از نظر کمیت و کیفیت کار اجرایی است.

محمد امید عنوان کرد: در سطح کشور ۵۰ درصد روستاها مقاوم سازی شده است و این مهم مانع از خسارت های بیش تر در زلزله های اخیر کرمانشاه و  آذربایجان بوده است.

وی ادامه داد: کهگیلویه و بویراحمد در حوزه مقاوم سازی مسکن روستایی از میانگین کشوری جلوتر است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ابراز داشت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در کشور ۵۰ درصد است.

امید با بیان اینکه در حوزه روستاها در ۴ شاخص اقدامات مطلوب تری انجام شده است، عنوان کرد: در  حال حاضر ۸۶ درصد از جمعیت روستاهای کشور از گاز برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه ۹۴ درصد روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند، افزود: بیش از ۷۵ درصد روستاهای کشور به آب شرب سالم دسترسی دارند..

امید ابراز داشت: در بحث اشتغال روستائیان در این دولت اعتبارات خوبی به کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافته است که به موجب آن نرخ بیکاری جمعیت روستایی در این استان کاهش یافت.

وی برای تخصیص اعتبار ویژه به حوزه مسکن روستایی استان قول مساعد داد.

با بیان اینکه بر حسب مسئولیت در مناطق مختلف کشور حضور پیدا می کنیم، عنوان کرد: مدیریت ارشد و مجموعه مدیران استان با دغدغه مندی و به جد پیگیر رفع مشکلات کهگیلویه و بویراحمد هستند.

وی گفت: اعتبارات سال آینده سر فرصت و در سفری به دیگر نقاط استان پیش بینی می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها