حماسه شهدای انقلاب در تاریخ ماندگار شد

کرج -ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان کرج گفت : شهدای انقلاب اسلامی با برچیدن حکومت ۲ هزارو۵۰۰ ساله ستمشاهی ، حماسه ماندگار در تاریخ خلق کردند و خود مظلومانه شربت شهادت نوشیدند.

سرهنگ پاسدار مجید زنجانی روز پنجشنبه در دومین یادواره شهدای انقلاب اسلامی که با عنوان فجرآفرینان انقلاب در کانون فرهنگی شهید سبحانی سپاه کرج برگزار شد، افزود: شهدای انقلاب اسلامی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی زحمات زیادی کشیدند و جان خود را تقدیم انقلاب کردند ولی متاسفانه خیلی به این قشر از شهدا توجه نشده است.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی مرهون خون شهدایی است که با ولایت مداری و با ایمان راستین هیمنه رژیم طاغوت را درهم شکستند و نظام شاهنشاهی ۲۵۰۰ساله را از این سرزمین بر چیدند و حکومت اسلام ، عزت و سربلندی را انتخاب کردند.

زنجانی خاطرنشان کرد: پیشرفت و تعالی نظام اسلامی امروز مدیون خون شهدایی است که مظلومانه در خفقان رژیم ستم شاهی تا پای جان بر آرمانهایشان ایستادگی کردند.

مراسم گرامیداشت و تجلیل از خانواده شهدای انقلاب اسلامی استان البرز با حضور خانواده ۲۳ تن از شهدای دوران مبارزاتی علیه رژیم ستمشاهی طاغوت به نمایندگی از ۵۲ شهید  انقلاب اسلامی استان برگزار شد.

از مهمترین برنامه های این مراسم خاطره گویی یکی از مبارزان دوران انقلاب اسلامی از مبارزات مردم شهر کرج در سال های مبارزه با رژیم ستمشاهی و همچنین برگزاری نمایش وتئاتر صحنه ای با عنوان «من پهلوان نیستم» با موضوع دهه فجر انقلاب اسلامی و شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی می باشد.

این مراسم با همکاری سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان کرج، سازمان فرهنگی هنری شهداری کرج، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و بنیاد شهید و ایثارگران استان برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها