۲۴۰ هزار پرونده تخلف صنفی در کشور تشکیل شد

قژوین-ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان تولیدکنندگان گفت: امسال ۲۴۰ هزار پرونده تخلف صنفی در کشور تشکیل و به تعزیرات ارسال شد.

به گزارش ایرنا، عباس تابش روز پنجشنبه در نشست تنظیم بازار کالاهای اساسی استان قزوین افزود: در سال جاری سه میلیون و ۵۶۰ هزار فقره بازرسی از اصناف انجام شده که ۱۲۰ هزار فقره از این تعداد در قالب گشت های مشترک بوده است.

وی با بیان اینکه تنظیم بازار کالا یک موضوع فرابخشی است و دستگاه های مختلفی در آن به ایفای نقش می پردازند،افزود: امروز همه از بخش بازرسی انتظار و توقع دارند در حالی که این حوزه حلقه وسط کار است و باید به موضوع تولید و تامین کالا نیز به طور جدی توجه داشته باشیم تا در عرضه و تنظیم بازار با مشکل روبرو نباشیم.

تابش با اشاره به اهمیت تولید و تامین تقاضای بازار،اظهار داشت: وقتی در تامین کالا مشکل و کمبود وجود داشته باشد، بازرسی ها نمی تواند چندان کارساز واقع شود.

رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان تولیدکنندگان،  قیمت گذاری، بازرسی از اصناف و نظارت را از وظایف اصلی این دستگاه برشمرد و اظهار داشت: نرخ گذاری کالا بر اساس مستنداتی که از واحدهای تولیدی و وزارت جهاد کشاورزی و اتحادیه ها دریافت شده، انجام می شود.

تابش در ادامه با اشاره به تامین نهاده برای ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی برای تامین مرغ مورد نیاز کشور،اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده در بخش تولید و عرضه، مشکلی در تامین مرغ بازار شب عید وجود نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: بازار استان قزوین از حیث بازرسی و تامین کالا وضعیت خوبی داشته است و نشان از مدیریت مناسب این استان در حوزه تنظیم بازار کالاهای اساسی دارد.

در این نشست در مورد نرخ مرغ و تخم مرغ و تامین آن در بازار به شکلی که به حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان آسیب نبیند، بحث و گفت وگو شد.

بازدید از واحد صنایع غذایی مهرام در شهر صنعتی البرز از دیگر برنامه های سفر یکروزه تابش به استان قزوین بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها