یزد در بین پنج استان برتر کشور در زمینه تربیت ایرانی اسلامی قرار گرفت

یزد - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان یزد گفت: این استان در زمینه تربیت ایرانی _ اسلامی در بین پنج استان فعال و برتر در این زمینه قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، حسینعلی ملانوری روز پنجشنبه در محفل مجازی انس با قرآن که با حضور قاری بین المللی و جمعی از مسوولان استان برگزار شد، با تبیین اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و ساحت های ۶ گانه تربیت دانش آموزان گفت: اهداف این سند تنها محدود به برنامه های آموزشی نیست و بر مبنای ۶ ساحت تربیتی درحوزه های اعتقادی و عبادی ، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، زیستی و شناختی ، زیبایی شناختی و هنری و علمی و فناوری پایه گذاری شده است. 

وی با بیان اینکه بهره گیری از معارف دینی به ویژه در حوزه قرآن یکی از مبانی اصلی و اساسی در این زمینه است، گفت: برخورداری از انسان های توسعه یافته فعال در حوزه قرآنی، همچنین بهره مندی از استادان برجسته نه فقط در این مقطع بلکه در ادوار گذشته نیز در این پیشرفت و بالندگی تاثیرگذار بوده است.
معاون پرورشی آموزش و پرورش استان یزد گفت: استقبال خوب دانش آموزان از برگزاری محافل انس با قرآن و کسب تجربه در محضر استادان برجسته، رشد اعتقادی و عبادی آنان را رقم خواهد زد و بر همین اساس از خانواده ها درخواست می شود زمینه های حضور دانش آموزان در چنین جلساتی را فراهم آورند.
در ادامه این مراسم معنوی، تعدادی از قاریان دانش اموز به تلاوت آیاتی از  قرآن پرداختند و سید جوادحسینی قاری بین المللی قرآن کریم نیز آیاتی را برای شرکت کنندگان در این محفل قرائت کرد.

چهار هزار و ۲۰۰ دانش آموز یزدی به صورت زنده از طریق شبکه شاد در این محفل نورانی شرکت کردند. 

اکنون ۲۷۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار ۱۰۰ باب مدرسه در استان یزد تحصیل می کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha