پروژه آبرسانی مجتمع زیارت دلگان به بهره‌برداری رسید

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت:پروژه آبرسانی مجتمع زیارت دلگان با جمعیت یکهزارو ۸۶۱ نفر با مشارکت بنیاد کرامت گرامیداشت پنجمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید.

علیرضا قاسمی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن قدردانی از خدمات و همکاری بنیاد کرامت رضوی اظهارداشت: حضور منسجم و وحدت‌آفرین مردم، خیران و گروه‌های جهادی برای تامین آب آشامیدنی مناطق مختلف استان رو به افزایش و قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه در این راستا با مشارکت بنیاد کرامت پروژه آبرسانی به ۱۵ روستای مجتمع زیارت شهرستان دلگان با ۵۲۸ خانوار به بهره‌برداری رسید افزود: ۶۰ درصد خرید لوله مورد نیاز بر عهده بنیاد کرامت بوده و ۴۰ درصد باقی‌مانده به همراه اجرای خط، حفر و تجهیز چاه و نصب ترانس با هزینه‌ای بیش از یک میلیارد تومان بر عهده شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سه هزار و ۷۶۰ کیلومتر لوله گذاری در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم در این استان تاکنون انجام شده است.

وی ادامه داد: ۶ هزار و ۵۰ میلیارد ریال از سال ۹۴ تاکنون برای تسریع در اجرای پروژه‌های آبرسانی روستایی به این استان تخصیص یافته که متناسب با آن، شاخص بهره‌مندی منطقه به آب آشامیدنی سالم رشد ۹ درصدی داشته است.

قاسمی بیان کرد: هم‌اینک ۱۵ مجتمع آبرسانی با تعداد یکهزارو ۹۹۹ روستا در سیستان‌ و بلوچستان در دست اجراست. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =