کارخانه بسته‌بندی خشکبار در خلیل‌آباد خراسان رضوی افتتاح شد

مشهد- ایرنا- کارخانه درجه‌بندی (سورت) و بسته‌بندی خشکبار در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور مسوولان در شهرستان خلیل‌آباد استان خراسان رضوی افتتاح شد.

مدیرجهاد کشاورزی خلیل‌آباد روز پنجشنبه در مراسمی که به همین مناسبت در این شهرستان برگزار شد گفت: این کارگاه با ظرفیت روزانه  هزار تن کشمش و با اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال شروع به کار کرده ‌است.

محمود شبان افزود: بسته بندی محصولات کشاورزی، نقش موثری در بازاریابی و فروش در بالاترین سطح دارد.

وی ادامه داد: بسته‌بندی علاوه بر تاثیر در میزان فروش کالا و  محافظت از محصول و شکل ظاهری، در تسهیل در توزیع و حمل و نقل نیز نقش زیادی دارد.

مدیرجهاد کشاورزی خلیل‌آباد با بیان این که این شهرستان در مجموع دارای پنج هزار و ۷۷۰ هکتار باغ انگور است گفت: بیش از ۲۶ رقم انگور در این شهرستان شناسایی شده که مهمترین ارقام آن پیکامی و عسکری معمولی است و برای تولید کشمش و تازه خوری مصرف می‌شود.

شبان افزود: تمام دغدغه و نگرانی کشاورزان با توجه به وجود باغات انگور شهرستان، فروش محصول کشمش است لذا برای رفع این دغدغه باید در حوزه فرآوری، بسته بندی و بازاریابی محصولات کشاورزی تلاش کرد.

شهرستان خلیل‌آباد در ۲۴۲ کیلومتری جنوب غربی مشهد افزون بر ۱۷ هزار هکتار باغ میوه با تولید بیش از ۱۵۰ هزار تن میوه در سال دارد که سطح زیر کشت باغات انگور آن پنج هزار و ۷۰۰ هکتار، سطح زیر کشت باغات پسته اش چهار هزار و ۵۰۰ هکتار، سطح زیر کشت مزارع زعفرانش چهار هزار و  ۶۰۰ هکتار و سطح زیر کشت باغات انارش هزار و ۲۰ هکتار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها