تعداد بستری‌های کرونایی قم بار دیگر ۳ رقمی شد

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا دراین استان گفت:درحال حاضر ۱۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که وضعیت هفت تَن از آنها وخیم است.

به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،محمد رضا قدیر در گفت گویی  اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به شانزدهم بهمن ماه ۲۳ تَن با علائم کرونا توسط اورژانس مراکز بیمارستانی استان مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی  با اشاره به بستری شدن ۱۹ بیمار کرونایی گفت: ۱۴ بیمار که طی روزهای گذشته بستری شده بودند نیز ترخیص شدند.

رئیس علوم دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: در میان بیمارانی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بوده نیز هیچ مورد فوتی نداشتیم.

همزمان با کاهش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا در قم، وضعیت کرونایی این استان از روز بیستم دی‌ماه به حالت آبی درآمد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom @ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.          

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها