مسوولین کنگاور با خانواده شهدای انقلاب و سلامت دیدار کردند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار و چند تن از مسوولین شهرستان کنگاور روز پنجشنبه با خانواده‌های شهیدان «فریبا بهرام نژاد»، «ابوالمحسن توسلی» و «حسن سهرابی» دیدار و از آنها دلجویی کردند.

به گزارش ایرنا، فرماندار کنگاور در این دیدار ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، گفت: پیشرفت و تعالی نظام اسلامی امروز مدیون خون شهدایی است که مظلومانه در خفقان رژیم ستم شاهی تا پای جان بر آرمان‌هایشان ایستادگی کردند.
فرزاد الماسی افزود: امروز بعد از چهار دهه از انقلاب اسلامی ملت ایران توانسته با بصیرت، ولایت مداری و پیروی از سیره شهدا در برابر دشمنان ایستادگی نموده و عزت و اقتدار و استقلال خویش را حفظ نماید.
 رییس بنیاد شهید کنگاور نیز در خصوص نحوه شهادت کوچکترین شهید انقلاب گفت: شهید ابوالمحسن توسلی هشت ساله ۱۷دی ماه ۱۳۵۷ پس از اتمام راهپیمایی علیه رژیم پهلوی در مسجد جامع این شهرستان در نزدیکی شهربانی چهار راه شهدا، توسط مزدوران رژیم ستم شاهی که مسلمانان مقلد امام (ره) را به گلوله بسته بودند، پس از اصابت گلوله ای به سمت چپ سرش به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
بهرام کیهان زاده، همچنین از تلاش، پیگیری و کمک های مالی خیر نیک اندیش مجید سرمستی نماینده شرکت طاها سیرت در جهت بازسازی خانه مسکونی شهید والامقام حسن سهرابی تقدیر کرد.
به گزارش ایرنا، سال گذشته منزل مسکونی خانواده شهید سهرابی به علت بارش برف و باران تخریب شده بود.

شهرستان کنگاور مفتخر به داشتن ۴۲۰ شهید والامقام است.

این شهرستان در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها