جذب اختصاصی مشاوران خانواده در دادگستری هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل هرمزگان از جذب اختصاصی و بدون آزمون برای دریافت «پروانه مشاوره خانواده» و مجوز تأسیس مرکز مشاوره خانواده» به متقاضیان برای تأمین نیروی مورد نیاز در این حوزه خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، علیرضا احمدی منش با اشاره به اهمیت مدیریت خانواده به عنوان رکن زیربنایی جامعه اظهارداشت: مرکز امور مشاوران، وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه در نظر دارد، به منظور اجرای قانون حمایت خانواده مصوبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۳، از بین قضات بازنشسته، اعضای هیات علمی دانشگاه و مشاوران فعال حوزه خانواده، در صورت احراز شرایط، نسبت به جذب اختصاصی بدون آزمون و اعطای پروانه مشاوره خانواده در حوزه های روانشناختی، مددکاری اجتماعی، مشاوره حقوقی مذهبی و همچنین مجوز تاسیس مرکز مشاوره خانواده اقدام کنند.
وی افزود: متقاضیان می‌توانند بعد از مطالعه دستورالعمل‌های مندرج در سایت، در صورتی که واجد شرایط می باشند، از تاریخ ۱۱ بهمن ماه لغایت ۲۰ بهمن ماه سال جاری با مراجعه به سامانه http://jazb.judiciarybar.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل هرمزگان همچنین کاهش ورودی پرونده های قضایی مرتبط با موضوع خانواده و رفع آسیب های این حوزه را از اهداف تشکیل و فعالیت مراکز مشاوره خانواده عنوان کرد.
 به گفته احمدی منش، مهمترین هدف دستگاه قضایی به عنوان پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی، تحقق عدالت است، لذا تشکیل مراکز مشاوره خانواده علاوه بر فراهم ساختن اسباب رفاه مردم، زمینه تعالی جامعه را ایجاد می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =