بزرگ‌ترین سامانه نوین آبیاری تحت فشار مازندران در بابل افتتاح شد

ساری - ایرنا - بزرگ‌ترین طرح آبیاری نوین مازندران امروز پنجشنبه همزمان با دهه فجر در ۲۵۳ هکتار از اراضی منطقه " گاودشت " شهرستان بابل افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ، فرماندار بابل در حاشیه افتتاح این سامانه به خبرنگار ایرنا گفت : سامانه نوین آبیاری تحت فشار در ایستگاه ملی گاودشت با سرمایه گذاری ۴۵ میلیارد ریالی به بهره برداری رسیده است.

قربانعلی ولیزاده بوار افزود : اراضی ۲۵۳ هکتاری گاودشت با چهار سامانه آبیاری تحت فشار تجهیز شده است تا برای کشت گندم، جو، کلزا و تولید علوفه کاربری پیدا کند.

وی گفت : افتتاح این طرح نشان از آن دارد که دولت برای تولید پایدار و ایجاد اشتغال در مناطق بالادست علی رغم محدودیت های مالی علاقه مند به سرمایه گذاری است.

فرماندار بابل افزود : با افتتاح این طرح سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب از آب زیرزمینی صرفه جویی می شود که این میزان آب می تواند در دیگر محصولات کشاورزی استفاده شود.

وی ادامه داد : امروز رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار یکی از اولویت های برنامه های نظام است که برای تحقق این امر از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کنیم.

همچنین امروز چهار طرح بهداشتی و درمانی ، تولیدی و ورزشی در بابل با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

بیمارستان دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال و اورژانس بیمارستان شهید بهشتی بابل با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از جمله طرح های مهم بهداشت و درمان در بابل بوده است که به بهره برداری رسیده است.

همچنین سالن ورزشی در روستای پیچی کلای بخش لاله آباد با اعتبار پنج میلیارد ریال از دیگر طرح هایی بوده که در این روز افتتاح شد.

بر اساس اعلام فرمانداری بابل ، دهه فجر امسال ۴۲ طرح عمرانی ، زیرساختی ، آموزشی ، ورزشی و خدماتی با سرمایه‌گذاری حدود ۱۸۰ میلیارد تومان دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها