بازرسی از اصناف استان قزوین هشت درصد رشد یافت

قزوین-ایرنا- رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین گفت: بازرسی از اصناف قزوین در راستای تنظیم بازار و رعایت حقوق مصرف کنندگان در ۱۰ ماهه امسال نطبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد یافته است.

به گزارش ایرنا، عزیزالله افضلی روز پنجشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار کالاهای اساسی استان قزوین که با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدگنندگان افزود: ۱۰ ماهه امسال ۱۲۶ هزار و ۲۴۱ مورد بازرسی از اصناف استان انجام شده که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱۶ هزار و ۳۷۸ مورد بود.

دبیر ستاد تنظیم بازار استان قزوین همچنین از رشد ۱۲ درصدی پرونده های تشکیل شده در رابطه با تخلفات صنفی در قزوین در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: در مدت یاد شده ۶ هزار و ۹۲۶ فقره پرونده تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: در زمینه شناسایی تخلفات صنفی در استان قزوین نیز در ۱۰ ماهه امسال با ۲۹ درصد رشد مواجه بوده ایم و هشت هزار و ۸۷۴ مورد تخلف ثبت شده که این تعداد سال گذشته ۶ هزار و ۸۶۴ مورد بود.

سازمان صمت قزوین رتبه نخست نظارت و بازرسی کشور را کسب کرد

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت قزوین همچنین خبر داد که با تلاش های انجام شده ، قزوین امسال موفق به کسب رتبه نخست نظارت و بازرسی بر اصناف شد.

افضلی اظهار داشت: نظارت ها بر بازار و اصناف استان با هدف تنظیم بازار کالاهای اساسی و رعایت حقوق مصرف کنندگان تشدید یافته است.

وی همچنین از ثبت و رسیدگی به سه هزار و ۶۱۰ فقره شکایت از اصناف قزوین خبر داد و گفت: در نیمه دوم امسال طرح تشدید نظارت بر فروشگاه های زنجیره ای استان نیز اجرا و در مجموع ۷۱ پرونده تخلف ثبت و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها