نماینده بویین زهرا در مجلس: انقلاب اسلامی موجب توسعه و آبادانی کشور شد

قزوین- ایرنا- نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی برای مردم ایران در عرصه‌های مختلف پرخیر و برکت بود و موجب توسعه و آبادانی کشور شد.

به گزارش ایرنا، روح‌الله عباسپور روز پنجشنبه در مراسم افتتاح زمین چمن مصنوعی دانشگاه فنی و مهندسی بویین زهرا ، افزود: به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهد رشد و پیشرفت زیادی در سراسر کشور و در سطح استان قزوین هستیم که این فضل الهی نعمت‌های خوبی را برایمان به ارمغان آورده است.
وی با اشاره به موفقیت‌های علمی کشور، اظهار داشت: با وجود جمعیت ۲۳ هزار نفری شهرستان بویین زهرا ؛  نسبت به شهرستان‌های دیگر به لحاظ علمی وضعیت بهتری دارد و توجه ویژه ای به این شهرستان شده است.

به گفته وی ، تاسیس دانشگاه فنی و مهندسی در شهرستان بویین زهرا موجب شده تا دانشجویان زیادی از کلان شهرهای کشور برای تحصیل به این شهرستان بیایند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه این اقدامات مثبت به همت مسوولان و استاندار قزوین محقق شده است، گفت: دانشگاه بویین زهرا با ۱۵ هزار مترمربع فضا، ۵۴ هیئت علمی و بیش از سه هزار و ۳۰۰ دانشجو و کیفیت علمی و آموزشی بالا و ظرفیت کارگاهی در حال فعالیت است.
عباس‌پور خاطرنشان کرد که اگر در دوره قبل مجلس شورای اسلامی به این دانشگاه بها داده می‌شد تعداد دانشجویان این دانشگاه امروز به هفت هزار نفر می‌رسید.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی به وضعیت اقتصادی استان قزوین اشاره کرد و گفت : در حال حاضر این استان به لحاظ اقتصادی وضعیت خوبی دارد و به عنوان یکی از  نیروهای جریان اصولگرا تاکید می کنم که وضعیت اشتغال و سرمایه گذاری در قزوین بهتر شده است.
وی خاطرنشان کرد: امروز جاده‌ها چهار خطه شده و شهرک های صنعتی از پویایی خوبی برخوردار است اما حساسیت ما بیشتر روی دانشگاه است، از استاندار به عنوان نماینده عالی دولت درخواست می شود که تلاش کند تا این دانشگاه به شرایط قبلی خود بازگردد.


مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین‌زهرا به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی فنی و مهندسی دولتی استان قزوین است که در شهرستان بویین زهرا واقع شده است.
 این مرکز آموزشی در سال ۱۳۹۳ با آغاز عملیات عمرانی خود در سایت ۲۰ هکتاری واقع در جنوب شهرستان آغاز و در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۱۱۰۰۰ مترمربع ساختمان به بهره برداری  رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها