سرمربی ماشین‌سازی: برابر پیکان تغییر تاکتیک می‌دهیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز گفت: پیکان تیم ریشه‌دار و قدیمی است و مدیران خوب و فوتبالی تاکتیک‌های مختلفی دارد و ما در بازی فردا برابر این تیم تغییر تاکتیک می‌دهیم.

به گزارش ایرنا، سعید اخباری روز پنجشنبه در نشست خبری پیش از دیدار برابر پیکان اظهار داشت: فقدان علی انصاریان که سابقه بازی در فوتبال تبریز را دارد، تسلیت عرض می‌کنم. همچنین آرزوی آمرزش همه از دست رفتگان کرونا و آرزوی سلامتی برای همه هموطنان عزیزم را دارم.

وی افزود: فردا با پیکان بازی داریم، تیمی که تلفیقی از بازیکنان باتجربه و جوان بسیار خوب است و یکی از فنی‌ترین سرمربیان، مهدی تارتار هدایت پیکان را برعهده دارد. افتخار شاگردی وی را داشتم و چیزهای زیادی را از وی یاد گرفتم. امیدوارم فردا بتوانم خدمت وی درس پس بدهم.

سرمربی ماشین سازی عنوان کرد: ما سعی کردیم سبک های مختلف فنی را با تیمی که تازه کنار هم شکل گرفته بود و فقط یک بازیکن از سال قبل در این تیم مانده و حدود ۲۰ بازیکن جدید به این تیم آمدند در تمرینات کار کنیم و هم زمانی که صاحب توپ هستیم، برنامه داشته باشیم و زمانی که تیم حریف صاحب توپ است بتوانیم بحث حفظ بازی در مقابل را کار کنیم.

وی ادامه داد: مقداری بافت‌های متعددی که داشتند از لحاظ روحی بازیکنان را دچار این مساله کرده که وقتی بازی را به تساوی می‌کشانیم باید برای گل دوم برویم. یک مقدار از لحاظ روحی این انتظار شکست‌ها باعث شده نتایج را واگذار کردند اما هیچ چیز از ارزش‌های بازیکنان ما کم نشده است. واقعا هر چیزی که دارند در توان می‌گذارند. بازیکنان با دوندگی بالا و زمانی که توپ دارند با برنامه کار می‌کنند و در دو یا سه بازی همه دیدند که استحقاق شکست را نداشتند.

اخباری خاطرنشان کرد: یک جایی مطمین باشید این بدشانسی‌ها تمام می‌شود و این تیم به برد که می‌رسد و پس از آن بردهای متوالی خواهد آورد. امیدواریم این اتفاق از فردا بیفتد و بازیکنان می‌خواهند کارهای بزرگی کنند. سبک بازی پیکان به گونه‌ای است که تیم حریف را مجبور نمی‌کند تا در داخل سبک آن، تغییرات را در تیم خود انجام دهد.  با توجه به نوع بازی پیکان تغییراتی را از لحاظ تاکتیکی خواهیم داشت تا بتوانیم در برابر تاکتیک‌های آنان مقابله کنیم.

وی یادآور شد: کاملا امیدواریم تا این تیم در لیگ برتر بماند و مطمین باشید که با پتانسیلی که بازیکنان ما نشان دادند بویژه در مقابل پرسپولیس که فینالیست آسیاست و همچنین بازی‌های گذشته در برابر مس رفسنجان، تراکتور و سپاهان کاملا پتانسیل ماندن در لیگ برتر را دارد. با اولین سه امتیازی که این تیم کسب کند، مطمین باشید که همه بحران‌های روحی بازیکنان تمام می‌شود و انتظار همه هواداران را برآورده می‌کند.

سرمربی ماشین سازی گفت: پیکان بیشتر از دو امتیاز از اوت دستی گرفته است اما این کاملا قابل احترام است و مطمین باشید تیم‌هایی که به این قضیه اعتراض می‌کنند، اگر این پتانسیل را داشتند، از آن استفاده می‌کردند. ما هم احترام می‌گذاریم  و این هم یکی از تاکتیک‌های فوتبال است و سعی می کنیم با تدابیری که داریم در مقابل اوت دستی پیکان بتوانیم در بلاکه کردن در بحث دفاعی و بعد از فضاهایی که می‌توانیم ضربه بزنیم، استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیکان تیم ریشه داری مانند ماشین سازی است، تصریح کرد: پیکان تیم قدیمی است و مدیران خوب و فوتبالی دارد و در راس آن کادر فنی بسیار حرفه‌ای و تاکتیک‌های مختلفی دارند و تنها اوت دستی تاکتیک آنان نیست. تیم دونده‌ای است که همه بازیکنان آن در زمین برنامه دارند و ما هم روی برنامه و نقاط قوت و ضعف آنان در تمرینات کار کردیم. اما قطعا فردا تغییر تاکتیک و برنامه داریم. با توجه به سابقه‌ای که با تارتار داشتم و همواره وی با مشورت‌ها کمکم می‌کرد، امیدوارم فردا یک بازی خیلی خوبی داشته باشیم.

اخباری اظهار داشت: ضعف تیم‌هایی مثل سایپا و پیکان نبود پخش تلویزیونی است. امیدوارم این منجر نشود تا عوامل مسابقات و داور جوان این دیدار را تحت استرس و فشار دهیم و کمک کنیم تا این داور هم بتواند این بازی را با عدالت رعایت کند. این چیزی که در فوتبال ما متاسفانه همواره دیدیم و در دنیا وجود ندارد این است که داور باید ۵۰ بر ۵۰ را به نفع تیم میزبان بگیرد و چنین چیزی در دنیا نیست. هم میزبان و میهمان بودیم چنین چیزی را ندیدیم. الان هم نمی‌خواهیم این اتفاق بیفتد و چشم انتظار عدالت هستیم تا حقی از حقدار ضایع نشود. امیدوارم فردا در درجه اول بازیکنان سلامت باشند و همه بتوانند یک بازی جوانمردانه انجام دهند و داور هم عدالت را رعایت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار ورزش