سالانه پنج هزار مگاوات برق باید به ظرفیت کشور اضافه شود

بروجرد - ایرنا - مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور گفت: سالانه پنج هزار مگا وات برق باید به ظرفیت کشور اضافه شود که سهم نیروگاههای حرارتی سه هزار و۸۰۰ مگاوات است.

به گزارش ایرنا "محسن طرز طلب" روز پنجشنبه در جلسه بررسی ایجاد نیروگاه ۵۰۰ مگا واتی بروجرد که در فرمانداری برگرار شد، افزود: اکنون ۸۶هزار مگا وات برق در کشور تولید می شود که سهم نیروگاههای حرارتی ۶۸هزار مگا وات است.

وی با اشاره به اینکه ۱۹ نیروگاه حرارتی در کشور فعال هستند افزود: در هشت سال گذشته ۲هزارو۵۰۰ مگاوات ظرفیت جدید ادر این حوزه ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور گفت: در منطقه برق باختر باید ۶۰۰ مگا بایت ظرفیت جدید ایجاد کنیم تا به اهداف خود برسیم که در این زمینه از برنامه پنجم توسعه عقب هستیم.

طرز طلب با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری اولیه برای یک نیروگاه حرارتی ۲۵۰ میلیون یورو است  بیان کرد: برای احداث یک نیروگاه حرارتی حدود ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور گفت: برای احداث نیروگاه ۱۶ سرمایه گذار بخش خصوصی آماده هستند که باید زیر ساخت های لازم را برای آنان تهیه کینم.

طرز طلب افزود: مطالعات اولیه طرح از هفته آینده با حضور مشاوران انجام خواهد شد و سه منطقه که برای احداث نیروگاه در بروجرد پیشنهاد شده است توسط کارشناسان بررسی می شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سه سایت برای احداث نیروگاه ۵۰۰ مگا واتی بروجرد در نظر گرفته شده است.

فاطمه مقصودی افزود: به عنوان یک زیر ساخت برای رشد تولید و توسعه به این نیروگاه نیاز داریم، این نیروگاه اشتغال نیز ایجاد می کند.

وی اظهار داشت: در جلسه ای که امروز با حضور مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی برگزار شد مصوب شد که تیم ارزیاب برای احداث نیروگاه هفته آینده به بروجرد سفر کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد گفت: احداث نیروگاه ۵۰۰ مگا واتی برای بروجرد یک اتفاق خوب است که همه باید برای تحقق آن تلاش کنیم.

احمد گودرزیان افزود: تلاش می کنیم زیر ساخت های لازم را برای سرمایه گذاران این طرح بزرگ نیروگاهی در شهرستان بروجرد فراهم کنیم.

وی اظهار داشت: باید با کار کارشناسی تلاش کینم بهترین مکان را برای احداث نیروگاه معرفی کینم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها