بهره‌برداری از مخزن ۵ هزار متر مکعبی آب شهر قاین آغاز شد

بیرجند - ایرنا - بهره‌برداری از مخزن ۵ هزار متر مکعبی آب شرب شهر قاین با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال در پنجمین روز دهه فجر آغاز شد.

فرماندار قاینات روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح ۱۸ طرح عمرانی و خدماتی این شهرستان که با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، گفت: با بهره‌برداری از این مخزن آب، ۲۵ هزار نفر از آن بهره‌مند شدند.

محمد کریمی افزود: شبکه جمع‌آوری و خط انتقال فاضلاب مجتمع مسکونی غدیر (هزار واحدی) نیز با اعتبار ۹ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان امروز شروع شد.

وی اظهار داشت: همچنین جایگاه سوخت شهرداری قاین به نمایندگی از ۱۴ عنوان پروژه با اعتبار ۲۲ میلیارد و ۶۳ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

فرماندار قاینات گفت: بهره‌برداری از ۷.۵ کیلومتر راه روستای ثقوری با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و بند خاکی آویچ با ارتفاع ۱۴ متر در بالاست روستای آویچ و با حجم حدود ۸۰ هزار متر مکعب و اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۶۹ میلیون تومان نیز شروع شد.

وی افزود: ۲ قنات در پایین دست سازه وجود دارد که محل تامین آب مورد نیاز کشاورزی و شرب روستا است و با احداث این بند منابع آبی قنات‌ها تامین و تعداد ۸۰ خانوار بهره‌مند خواهند شد.

کریمی بیان کرد: آبگیری سازه نقش به سزایی در افزایش دبی قنوات و چاه‌های دشت آفریز دارد که در پایین دست سازه واقع می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در پنجمین روز دهه فجر در سفر به شهرستان قاینات در مراسم ادای احترام و عطرافشانی گلزار شهدای شاهیک و شهدای انقلاب شهر قاین نیز حضور یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =