سردار سلامی‌: دشمن تحمل دیدن پیشرفت ایران را ندارد

اردبیل - ایرنا - فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دشمن تحمل دیدن پیشرفت‌های ایران اسلامی را ندارد، ساختن کشور، دفاع مقدس امروز ما است و هیچ راهی جز ساختن ایران نداریم.

به گزارش ایرنا،  سرلشکر حسین سلامی روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل افزود: دشمن از برافروخته شدن شعله‌های نور امید در دل مردم نگران است و می‌خواهد مردم ما را خسته و ناامید کند.

وی بیان کرد: دشمنان ایران قوی، ایران پیشرفته، ایران در رفاه و ایران مومن را نمی پسندند و ایران وابسته و تسلیم شده را می پسندند اما ما همچنان ایستاده‌ایم و خودمان کشورمان را می‌سازیم.

وی با اشاره به اینکه بیشترین و شگفت‌انگیزترین پیشرفت‌های کشور در دوران تحریم بوده است، اظهارکرد: دشمنان از پیشرفت‌های ایران، قوی شدن آن و برافروخته شدن شعله های امید در دل مردم بیش از گذشته ناراحت و نگران می شوند.

سرلشگر سلامی با بیان اینکه امروز کار و تلاش برای ساختن ایران خط مقدم جنگ با استکبار است، اضافه کرد: رفع محرومیت و ساختن کشوری آباد شکلی نوین و بسیار ضروری از جنگ علیه دشمنان است و برای همین سازندگی در کشور نباید متوقف شود.

وی با تقدیر از زحمات و خدمات قرارگاه خاتم‌الانبیاء بیان کرد: سپاه پاسداران و تمامی امکانات آن در خدمت مردم بزرگ ایران بوده و این نهاد انقلابی بدون‌منت امانتدار و خادم ملت است و به نوکری مردم افتخار می‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما دشمن بیکاری و محرومیت هستیم، اضافه کرد: برای اشتغال جوانان و رفع محرومیت از جامعه سپاه طرح‌های زیادی در نقاط مختلف کشور اجرا کرده که تعداد زیادی از آنها به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز در آینده نزدیک تکمیل و افتتاح خواهد شد.

سرلشگر سلامی ادامه داد: همه باید تلاش کنند تا کشور کوچک‌ترین وابستگی به بیگانگان نداشته باشد و خودمان روی پای خود بایستیم و تمامی نیازهای خود را داخل تولید کنیم تا بهانه‌ای برای فشار دشمنان وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان اردبیل گفت: با توجه به قابلیت‌ها و طبیعت بی‌بدیل اردبیل این استان نه تنها در منطقه بلکه در اقتصاد کشور می‌تواند سهم بزرگی داشته باشد.

۷۰درصد تجهیزات نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان تولید داخل هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به بکارگیری توان داخلی در اجرای این پروژه گفت: تمامی مراحل طراحی ساخت و نصب تجهیزات این واحد نیروگاهی توسط مهندسان، تکنسین‌ها و کارکتان ایرانی انجام گرفته است،  ۷۰ درصد تجهیزات به کار گرفته شده در این نیروگاه ایرانی هستند و  تلاش می‌کنیم ۳۰ درصد تجهیزات وارداتی را نیز بومی سازی کنیم.

سرلشگر سلامی بیان کرد:  قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه به همراه مشارکت بخش‌های مختلف صعت کشور از جمله مپنا موفق شده از ۶ واحد نیروگاه گازی موجود به سه واحد نیروگاه بخار دست پیدا کنند.

وی اظهارکرد:  متخصصان ما توانستند گازهای خروجی از واحدهای قدیمی را در بویلرهای واحدهای جدید جای داده و سه فاز ۱۶۰ مگاواتی را به ظرفیت خروجی این نیروگاه اضافه کنند.

وی افزود: با این اقدامات نیروگاه سبلان اردبیل به نیروگاه چرخه ترکیبی گاز و بخار تبدیل شد.

به گزارش ایرنا،  سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) نیز در این آیین گفت: تاکنون ۴۳۳ میلیون یورو تقریبا حدود ۱۲ میلیارد تومان  دراین نیروگاه سرمایه‌گذاری شده و ۷۰۰ نفر در آن مشغول به کار شده‌اند.

وی بیان کرد: تلاش می شود تا نیروی کار موجود در این نیروگاه همچنان حفظ شده و عملیات اجرایی تسریع شود.

ظرفیت تولید واحد اول بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل ۱۶۰ مگاوات برق است که پس از تکمیل به یک‌هزار و ۴۴۰ مگاوات خواهد رسید.

 نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل از مجموعه‌های بزرگ واحد نیروگاهی کشور است ، عملیات احداث این نیروگاه از ۲۹ آذر ۱۳۸۴ شروع و در سال ۱۳۸۷ فاز اول آن به بهره‌برداری رسید.

این واحد نیروگاهی یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید یک‌هزار مگاوات در ۶ واحد گازی می‌باشد که در زمینی به مساحت ۸۰ هکتار احداث شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha