۳۰طرح اشتغالزایی صندوق توسعه امید  در کرمان افتتاح شد

کرمان - ایرنا - معاون توانمند سازی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: به مناسبت دهه فجر ۳۰ طرح با اشتغالزایی ۱۶۶ نفر و سرمایه گذاری ۱۷۵ میلیارد ریال از طریق این صندوق در استان کرمان افتتاح شد .

به گزارش ایرنا، رضا یوسفیان روز پنجشنبه  در حاشیه افتتاح این طرحها افزود: از ظرفیتی که قانون توسعه روستایی و عشایری در اختیار صندوق توسعه امید قرار داده است بیش از ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه های مختلف برای طرح های اشتغال اعطا شده است.

وی اضافه کرد: تسهیلات معمول افتتاح اشتغال کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان است که سعی شده با مبلغ اندکی در اشتغال کشور کمک کنیم و جامعه هدف ما این در این طرح ها بانوان، روستایی و جوانان هستند .

یوسفیان با اشاره به لزوم اهمیت توجه به مشاغل خرد تصریح کرد: هر قدر به این صنایع کوچک بیشتر توجه کنیم و شرایط را برای صندوق فراهم آوریم به نظر می رسد که ما سریع تر می توانیم با مشکل اشتغال مقابله کنیم.

این مسئول با بیان اینکه ما این امید را می دهیم که همچنان می شود با سرمایه اندک اشتغال ایجاد کرد، تاکید کرد: در چهار بانک اصرار داشتیم طرح هایی زیر ۵۰۰ میلیون ریال را به ما بدهند و حداکثر تسهیلات ما  چهار میلیارد ریال است و وام های بالای آن کاملا استثنا خواهند بود.

یوسفیان با اشاره به فارغ التحصیلان بیکار اذعان کرد: حوانان اگر به هر دلیلی در رشته خود کار پیدا نکرند اینکه در حوزه های مولد دیگر هم فعال باشند ارزشمند است.

عسل کرمان به صورت فله به استان های دیگر می رود

بانو ی کارآفرین، مهیا یزدانی مجری طرح افتتاحیه فرآورده های عسلی رادین ئر حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با همکاری صندوق کارآفرینی امید و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات، توانستیم یک کارگاه کوچک فرآوری عسل راه اندازی کنیم.

وی افزود: در مرحله ابتدایی تنها برای ۲ نفر اشتغالزایی صورت گرفته است اما با توسعه کارمان نیرو های بیشتری را جذب خواهیم کرد که برنامه داریم از امسال ۷۰ تن به فروش برسانیم.

وی با بیان اینکه عسل کرمان به صورت فله و بدون ارزش افزوده به استان های دیگر می رود، اذعان کرد: ما علاوه بر اینکه از زنبورستان خود عسل برداشت می‌کنیم با زنبورداران برتر کرمان هم قرارداد داریم و عسل استان را برای فرآوری خریداری می‌کنیم.

افتتاح اولین کارگاه تولید ظروف مسی در کرمان

مس کرمان به صورت خام به اصفهان و زنجان می رود و در آنجا تبدیل به ظروف و تابلو مسی با ارزش افزوده بالا می شود و مجددا به کرمان باز می گردد و با توجه به علاقه کرمانی ها به مس و لوازم سنتی بازار بسیار خوبی دارد.

امروز با تلاش زوج کرمانی اولین کارگاه تولید ظروف و تابلو های مسی در کرمان به ارزش یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان افتتاح شد.

مجری طرح اعظم تیکدری به همراه همسرش با پیگیری های زیاد و آموزش از شهر های اصفهان، زنجان و یزد این کارگاه را آغاز کردند، این طرح با ۲۸۰ میلیون سرمایه گذاری شخصی  و یک میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات صندوق کارآفرینی امید انجام شد.

تیکدری با بیان اینکه در کارگاه ما به روی همه کسانی که می‌خواهند در این زمینه کار کنند باز است، گفت: با توجه به تقاضای زیاد بازار، اگر ما کارمان را گسترش دهیم با این حال جوابگوی میزان تقاضا کرمان نیستیم، جا برای کار در این زمینه فراوان است.

وی تصریح کرد: سال گذشته ما به مشکلات جدی برخوردیم و اگر حمایت های صندوق کارآفرینی امید نبود، امروزه دراین کارگاه شاهد اشتغال بیش از ۲۰ نفر به طور مستقیم نبودیم.

این بانوی کارآفرین قیمت تمام شده محصولات نسبت به محصول مشابه استان های دیگر را بسیار پایین تر و مناسب تردانست و اذعان کرد:ما در ابتدا در زمینه نقره فعالیت داشتیم که بازار نقره به اشباح رسید و ما به سمت کار با مس آمدیم حدود هفت سال است کارگاه را راه اندازی کردیم و قریب دو سال می شود که کار فیروزه کوبی را نیز انجام می دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها