۱۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 84211223
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار طرح خدماتی و عمرانی در آمل به بهره‌برداری رسید

ساری - ایرنا - چهار طرح خدماتی و عمرانی با سرمایه گذاری بیش از بر ۷۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال روز پنجشنبه به مناسبت دهه فجر در آمل به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا،  پارک معلولین به مساحت ٥٥٠ متر مربع و بنای ۴۰۰ مترمربع  و همچنین مرکز جامع سلامت به مساحت ۵۰۰ متر مربع در ۲ طبقه  هریک با اعتباری حدود ۳۰ میلیارد ریال در منطقه آسیب پذیر " امت آباد " در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری به بهره برداری رسید.

طرح هادی روستای کارچیکلا به طول ٧٠٠ متر با اعتبار ١٠ میلیارد ریال و خانه هلال احمر در روستای بزمینان نیز با اعتبار ٧٠٠ میلیون ریال از دیگر طرح هایی بود که امروز بهره برداری شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران در آیین افتتاح این طرح ها گفت : ۳۴ منطقه آسیب پذیر در استان شناسایی شده است که تلاش دولت  به همراه سازمان های مردم نهاد اجرای عدالت اجتماعی  در این مناطق است.

علی رجبی وندچالی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی برای مناطق آسیب پذیر استان مازندران انجام شده است ، افزود : مراکزی که افتتاح می شود باید برای  رفاه مردم استفاده شود متاسفانه در بعضی از شهرها به دلیل نبود  تجهیزات و عدم همکاری مسئولان شهری  این مراکز تعطیل شده است و عملا کارایی ندارند.

وی گفت : در راستای طرح بازآفرینی شهری  در مناطق حاشیه نشین استان امسال به هفت دستگاه مرتبط  در پنج شهرستان ۳۵ میلیارد ریال اعتبار داده شده است و برای سال آینده نیز ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای پنج دستگاه متولی اهدف بهبود شرایط زندگی وفراهم کردن رفاه نسبی برای ساکنان مناطق آسیب پذیر پنج شهرستان در نظر گرفته شده است.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران همچنین در خصوص منطقه آسیب پدیر رضوان ۳۸ شهرستان آمل هم توضیح داد : مقرر شد تمامی نیازمندی‌ها و کمبودهای اهالی منطقه رضوان ۳۸ آمل توسط  کارگروه استانی درقالب یک کتابچه جمع آوری و سپس برای اجرا اولویت بندی شود.

وی افزود: تلاش ما این است که تا پایان سال ۱۴۰۰ منطقه رضوان ۳۸ به طور کامل ساماندهی شود.

رجبی با بیان اینکه  منطقه آسیب پذیر امت آباد با کمک شهرداری و راه و شهرسازی و با تخصیص اعتبارات بموقع  به یک منطقه امن تبدیل شده و و چهره آن تغییر پیدا کرده است ، گفت : انتظار ما این است که با همکاری همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در  منطقه آسیب پذیر رضوان ۳۸ نیز گام های مثبتی برداشته شود تا مردم منطقه آسیب دیده رضوان ۳۸ بتوانند از خدمات شهری به عنوان یک شهروند استفاده نمایند.

خرداد ماه امسال منطقه امت آباد آمل به عنوان پایلوت کشوری ستاد توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی و بازآفرینی شهری انتخاب شد. در این منطقه بیش از ۱۰۰ خانوار سکونت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها