طرح‌های گازرسانی و بزرگراهی شهرستان فسا به بهره‌برداری رسید

شیراز- ایرنا- شهرستان فسا در پنجمین روز از دهه فجر، میزبان آیین‌های افتتاح و بهره‌برداری از چند طرح با حضور استاندار فارس بود که طرح‌های گازرسانی و بزرگراهی در میان آنها شاخص بود.

عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح‌های دهه فجر شهرستان فسا گفت: با گازرسانی به صنایع شمال غرب شهرستان فسا که با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار انجام شده است، صنایع این منطقه از ارزان‌ترین انرژی بهره‌مند خواهد شد که به افزایش سودآوری آنها کمک خواهد کرد.

استاندار فارس یادآور شد: همزمان با دهه مبارک فجر امسال پروژه‌های گازرسانی به ارزش ۳۳۰ میلیارد تومان در نقاط مختلف استان آماده بهره‌برداری است.
وی افزود: این میزان اعتبار صرف گازرسانی به ۲ شهر، ۷۹ روستا و ۲۳۵ واحد صنعتی شده است که تا پایان دهه مبارک فجر امسال افتتاح خواهد شد.
 
رحیمی درباره سایر پروژه‌های دهه فجر شهرستان فسا نیز گفت: کشتارگاه مرغ این شهرستان که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با تسهیلات بانکی اجرا شده، هم زمینه اشتغالزایی و هم در زمینه خدمات رسانی به مردم اثرگذار است.
استاندار فارس گفت: این واحد صنعتی با مشکلاتی مواجه است که این مشکلات پس از بررسی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان رفع خواهد شد.
رحیمی افزود: همچنین امروز شاهد افتتاح ۱۲ کیلومتر از بزرگراه شیراز - سروستان - فسا - داراب - گهکم در محدوده شهرستان فسا با ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم که امیدواریم بهره‌برداری از این طرح موجب توسعه هر چه بیشتر این شهرستان شود.
استاندار فارس گفت: محور مذکور، محور مواصلاتی به شرق و جنوب استان خواهد بود و این مناطق به بنادر و دریا و استان‌های پررونق که مبادله زیادی با فارس دارند متصل خواهند شد.
شهرستان فسا در ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها