۲ دانش‌آموز خراسان جنوبی در جشنواره ملی دختران امروز برگزیده شدند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۲ دانش‌آموز این استان موفق به کسب عناوین برتر رشته‌های فیلم مستند کوتاه و عکاسی در اولین جشنواره "فرهنگی هنری دختران امروز" شدند.

محمدعلی واقعی روز پنجشنبه در حاشیه آیین تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده اولین جشنواره فرهنگی هنری دختران امروز که با حضور معاون رئیس جمهوری و وزیر آموزش و پرورش در حرم امام خمینی (ره) به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: در این جشنواره «فاطمه محیا آهنی» دانش‌آموز دوره متوسطه اول بیرجند با تولید فیلم مستند کوتاه سخت مدرسه به عنوان منتخب برگزیده این رشته معرفی شد.

وی گفت: عکس «مرضیه حسینی» دانش‌آموز دوره ابتدایی شهرستان سربیشه نیز با موضوع گذر از کرونا به عنوان یکی از منتخبان رشته عکس جشنواره دختران امروز معرفی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: جشنواره فرهنگی هنری دختران امروز در سطح ملی و با هدف هویت‌یابی دختران و نشان دادن نقش آنان در ایجاد فضای سرشار از نشاط و امید و همبستگی در خانواده برگزار شد و تقویت نقش دختران در ایجاد فضایی سرشار از امید در خانواده، هویت‌یابی، شکوفایی استعداد و خلاقیت دانش‌آموزان دختر و ماندگار کردن صحنه‌های تاثیرگذار نقش دختران در دوران عبور از کرونا از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان دختر تاکنون همچنان که در جشنواره‌ها و مسابقات مختلف از جمله قرآن، نماز و عترت، فرهنگی، هنری و تربیت‌بدنی با کسب رتبه‌های استانی و کشوری درخشیدند، در این جشنواره نیز با شرکت در رشته‌های هنرهای تجسمی، عکاسی، فیلم داستانی و کوتاه، هنرهای نمایشی، آثار خود را از طریق کانال‌های حوزه پرورشی در شبکه شاد ارسال کردند.

آیین اختتامیه اولین "جشنواره فرهنگی و هنری دختران امروز" با شعار "دختران، خانواده، گذر از کرونا" روز پنجشنبه به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، وزیر آموزش و پرورش، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و جمعی از مدیران و کارکنان مناطق مختلف ادارات آموزش و پرورش در حرم امام خمینی (ره) به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha