تفکر انقلاب اسلامی باید گفتمان قالب جهانی شود

اراک - ایرنا - مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی کشور گفت: تفکر ناب انقلاب اسلامی برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت و مکتب حسینی است که نیاز است به عنوان گفتمانی قالب در جهان نقش‌آفرینی کند.

«مینو اصلانی » روز پنجشنبه در نشست نشست کنگره زنان شهید جانباز و آزاده استان مرکزی در اراک افزود : گفتمان انقلاب اسلامی را بر مبنای پوشش، حجاب و عفاف زنان در دنیا می‌شناسند بنابراین باید جایگاه و شان زن مسلمان را  بیش از پیش نهادینه کرد.
وی تصریح کرد : نظام اسلامی ایران در مسیر درستی حرکت می‌کند و باید آسیب‌هایی را در بخش خانواده و کاهش جمعیت دارد در سایه تدابیر هدفمند در کمترین بازه زمانی ترمیم و اصلاح کرد.
مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی کشور بیان کرد : گفتمان الهی باید بر مبنای آخرین دین الهی ترویج یابد و ایدئولوژی انقلاب اسلامی بر پایه شعارهای خود مستحکم‌تر از گذشته شکل گیرد.
اصلانی ادامه داد : با بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاهیان و فرهیختگان هر استان باید آسیب‌ها را ریشه‌یابی کرد و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی که رسالتی تاریخی و جهانی است را با یک برنامه‌ریزی هوشمندانه به پیش برد.
وی تاکید کرد: اهداف بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن اسلامی را باید به دنیای جدید با قوت معرفی کردو این مهم نیازمند تقویت بنیان‌های فکری و خانوادگی است و باید این رسالت را به سرانجام رساند.
مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی کشور یادآور شد: تقویت گفتمان شهدای زن که در خط مقدم جبهه حضور داشتند و به شهادت رسیدند، باید به نسل آتی شناسانده شوند چرا که اگر نسل جوان پشتوانه عمیق در این  راستا نداشته باشند، الگوهای دیگر را به سرعت جایگزین می‌کند.
اصلانی از فضای مجازی به‌عنوان قتلگاه جوانان یاد کرد و گفت : باید این تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد و در اختیار گفتمان انقلابی قرار داد و با برنامه‌ریزی از ظرفیت نیروهای خلاق و جوانان باانگیزه در این راستا بیشترین بهره‌گیری را کرد .
وی اظهارکرد: فرهنگ و تمدن اسلامی بسیار غنی است و باید تلاش کنیم که مفاهیم گفتمان انقلابی را به درستی در جامعه تبیین کنیم چرا که هر جامعه‌ای که برای نسل خود سخن تازه‌ای نداشته باشد محکوم به فناست.
مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی کشور گفت: برگزاری کنگره‌ شهدا نقش اثرگذاری برای حرکت در مسیر آینده روشن دارد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
اصلانی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی ارزشمند در سال ۹۱ برای نخستین کنگره شهدای زن بیان کرد که باید چراغ هدایتگر راه باشد.
وی بیان کرد:  زنان مسلمان که متاثر از فرهنگی شرقی و نه غربی هستند بلکه با الگوپذیری از فرهنگ فاطمی به پیش می‌روند و زنان، مادران،  همسران شهدا مایه افتخار بوده و حرکت‌های آنان در دنیا ماندگار شده است.
مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی کشور افزود: مراقبت و حفاظت از جایگاه زن مسلمان امری ضروری است تا همچنان این جایگاه در دنیا بدرخشد و دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.

 دین اسلام نگاه ویژه ای به منزلت زنان دارد
نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در خانه ملت نیز در این آیین گفت: از صدر اسلام زنان همیشه نقش ارزشمندی در  تمامی عرصه ها داشتندو دین مبین اسلام نگاه ویژه‌ای به زنان دارد.
«محمد حسن آصفری» با بیان اینکه در غرب نگاه به زنان تحقیر آمیز است، افزود : اتربیت صحیح مادران است که سربازان رشید را با شجاعت و بصیرت بالا به سمت جبهه‌های حق علیه باطل روانه کردو با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی خون سرخ شهیدان همچنان جوشان و هدایتگر راه است.
وی به نقش پررنگ زنان در تمام عرصه ها اشاره کرد و گفت : وجود بیش از  ۱۷ هزار زن شهید، ایثارگر و جانباز  در کشور نشان می‌دهد که بانوان همواره‌  در تمام صحنه‌ها  نقش افرین بودند و باید این حضور حماسی برای نسل جوان بازگو شود.
آصفری، رمز پیروزی انقلاب اسلامی  را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی عنوان کرد و اظهار داشت: کشورهای غربی همواره تلاش می‌کنند فرهنگ ایثار و شهادت را کمرنگ جلوه دهند و باید با شناخت این توطئه و برگزاری کنگره های شهدا فرصت سوء استفاده از دشمن را گرفت.
وی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت را باید در مدارس و دانشگاه‌ها و کتب درسی نهادینه کرد و  این فرهنگ غنی اسلام  به نسل آتی به بهترین شکل منتقل شود.
استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها