دستور تعقیب فرد مخرب کارخانه صنایع پوشش ایران صادر شد

رشت - ایرنا- رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت تسریع در رفع موانع حقوقی و قضایی کارخانه صنایع پوشش ایران، دستور تحت تعقیب قرار دادن فرد مسبب تخریب کارخانه صنایع پوشش ایران را صادر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی  روز پنجشنبه  در جریان سفر و  بازدید از کارخانه صنایع پوشش ایران ضمن دستور برای تحت تعقیب قرار دادن فرد مسبب تخریب کارخانه صنایع پوشش ایران بر لزوم رفع همه موانع از جمله موانع حقوقی و قضایی این کارخانه تاکید کرد .

وی از بخش های مختلف کارخانه صنایع پوشش ایران بازدید و پس از گفتگو با رئیس جدید این کارخانه و نماینده های کارگران، تصمیمات مهمی در راستای رفع مشکلات این واحد تولیدی و احیای آن اتخاذ کرد.

 حجت الاسلام والمسلمین  رئیسی در واکنش به سخنان نماینده کارگران کارخانه صنایع پوشش ایران مبنی بر این که ماشین آلات و دستگاه های کارخانه صنایع پوشش روزانه می تواند ۱۰ تا ۱۲ تن انواع نخ ریسندگی تولید کند، تاکید کرد  این ماشین آلات و دستگاه ها باید در اسرع وقت نصب شوند.

رئیس قوه قضاییه در جریان این بازدید گفت: آنچه در کارخانه صنایع پوشش ایران اتفاق افتاده این بوده است که عده ای بارش برف را بهانه کردند تا این کارخانه از کارخانه بودن بیفتد و از زمین آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه یک فاجعه بزرگ نسبت به اموال عمومی و بیت المال رخ داده و عده ای به خاطر سودجویی و منفعت ، یک مرکز بزرگ تولیدی را به این روز درآورده اند، گفت: مسئله برف نبود چرا که اگر سنگ هم از آسمان می بارید، وضعیت کارخانه صنایع پوشش ایران نباید به این روز می افتاد. سودجویان این کارخانه را تخریب کردند تا از زمین آن سوءاستفاده کنند.

 رئیس دستگاه قضا همچنین گفت: تا امروز بازدیدهای زیادی از کارخانه های سراسر کشور داشته ایم اما وضعی که امروز در کارخانه صنایع پوشش ایران مشاهده کردیم بسیار عجیب است و گویی یک جنگ و فاجعه در اینجا اتفاق افتاده و ثروت ملی به تاراج رفته است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر لزوم تسریع در رفع موانع حقوقی و قضایی برای فعالیت مناسب این کارخانه گفت: حتی یک روز هم نباید توقفی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه گیلان به عنوان قطب نساجی کشور شناخته می شود به دادگستری گیلان دستور داد که هرچه سریعتر حل مشکلات کارخانه صنایع پوشش ایران را در دستور کار قرار دهد تا مردم  هرچه سریع تر ببینند که تولید در این کارخانه دوباره به راه افتاده است.

بدنبال رفع مشکلات ماشین سازی تبریز، کشت و صنعت مغان، سبلان پارچه، تراورس و برخی مجموعه‌های تولیدی مهم دیگر کشور توسط دستگاه قضا که به دلیل واگذاری‌های معیوب، مسیر تولید در آن‌ها متوقف شده بود، این بار در جریان سفر استانی آیت الله رئیسی به گیلان، رئیس دستگاه قضا از کارخانه «صنایع پوشش ایران» بازدید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها