۱۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84211170
۴ نفر

برچسب‌ها

 کرونا در خلخال صعودی شد

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: عادی‌انگاری و افزایش موارد بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب افزایش شدت بیماری کرونا در این شهرستان شده است.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری خلخال افزود: در حالی که سطح رعایت موارد بهداشتی مقابله با کرونا در بین اقشار مختلف تا حدی رضایت‌بخش است ولی کاهش میزان  رعایت این موارد در ادارات و دستگاه‌های دولتی موجب افزایش آمار ابتلای کارمندان دولت به این ویروس در روزهای اخیر شده است.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات دولتی موجب گسترش دامنه بیماری در جامعه خواهد شد، اظهارکرد: انتظار از مسئولان ، کارمندان و گروه‌های مختلف مردمی مدیریت کرونا در شرایط سخت تحریم اقتصادی و ظالمانه دشمن و عبور از این بحران بیماری است.

بابایی با تاکید بر لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در برگزاری جلسات دستگاه‌های اجرایی افزود: در هیچ شرایطی برخورد با کرونا نباید شوخی تلقی شده و نسبت به رعایت موارد ایمنی و انجام اقدامات پیشگیرانه در اجرای برنامه‌ها و مراسم بی‌توجهی شود.

وی گفت: برخی از دستگاه‌های اجرایی همانند دامپزشکی خلخال امور مربوط به اقدامات پیشگیرانه از کرونا در سطح عمومی جامعه را به خوبی پیش می‌برند ولی برخی ادارات دولتی نه تنها وظیفه قانونی خودرا در این خصوص بدرستی انجام نمی‌دهند بلکه در برخی از موارد همچون استفاده از آبدارخانه‌ها  در شرایط سخت و بحرانی کرونا و با وجود ممنوعیت استفاده از این اماکن اصرار دارند.

او تشریح کرد: وضعیت کرونا در خلخال همچنان زرد و ثابت است و در صورت بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی محدودیت‌های کرونا در آستانه سال نو افزایش یافته و با تعطیل شدن بازار و توقف فعالیت کسبه بسیاری از مردم بی‌تقصیر دچار ضرو ر وزیان ناشی از بی مسئولیتی برخی افراد مقصر دیگر خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال مسئولان بانک‌های خلخال را به تلاش بیشتر در پرداخت تسهیلات منظور شده سال جاری فراخواند و گفت: تلاش در این زمینه منجر به افزایش سطح اشتغال افراد و تکمیل و راه‌اندازی واحدهای تولیدی اشتغال‌زای منطقه خواهد شد.

فرماندار خلخال با بیان اینکه امسال راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن به علت شیوع ویروس کرونا برگزار نخواهد شد، افزود: برای گرامیداشت این روز بزرگ ، سرنوشت‌ساز و تاریخی کشورمان برنامه‌های متعددی از جمله رژه خودرویی در نظر گرفته شده است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها