۸.۵ میلیارد یورو برای تولید برق در کشور سرمایه‌گذاری شد

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: ۸.۵ میلیارد یورو از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون برای تولید برق در کشور سرمایه‌گذاری شده است.

"محسن طرزطلب" روز پنجشنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی شهرستان ملایر در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی و غیرحرارتی در کشور را تا پایان دولت به ۲۰ هزار مگاوات برسانیم.

وی افزود: هم اکنون این ظرفیت حدود ۱۷ هزار و ۸۰۰ مگاوات است که ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات باقی مانده تا اواخر امسال و اوایل سال آینده وارد مدار تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور ادامه داد: طی هشت سال گذشته در دولت تدبیر و امید، سالانه به طور متوسط  ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده است.

طرزطلب افزود: تا پایان دولت ظرفیت منصوبه نیروگاه‌های کشور به ۸۶ هزار مگاوات می‌رسد که تقریبا ۶۸ هزار مگاوات آن نیروگاه‌های حرارتی نصب شده است.

وی عمده‌ مشکل در ایجاد نیروگاه‌های کشور را تامین اعتبار و نقدینگی دانست و گفت: احداث این نیروگاه‌ها منابع زیادی نیاز دارد و بیشترین مشکل ما تامین اعتبار است، در حالیکه از نظر امکانات، ساخت و توانمندی در ساخت نیروگاه‌ها در کشور هیچ مشکلی نداریم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور تاکید کرد: نیروگاه‌های حرارتی هیچگونه مشکل زیست محیطی ندارند و مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست هستند و میزان مصرف آب این نیروگاه‌ها بسیار اندک است.

طرزطلب گفت: این نیروگاهها در بخش بخار نیز سه لیتر بر ثانیه آب نیاز دارند که تلاش می کنیم آب مورد نیاز نیروگاه حرارتی ملایر از طریق پساب تصفیه‌خانه ملایر تامین شود.

عملیات اجرایی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی روز پنجشنبه همزمان با ایام دهه فجر با حضور «محسن طرزطلب» مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور، «سیدسعید شاهرخی» استاندار همدان، نمایندگان مردم در مجلس، فرماندار ویژه ملایر و جمعی از مسوولان محلی در بخش جوکار شهرستان ملایر آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها