وزنه‌برداری جهان با چالش دوپینگ و ویروس کرونا مواجه است

زنجان - ایرنا - نایب رییس فدراسیون وزنه برداری کشور گفت: در حال حاضر این رشته ورزشی جهان با ۲ چالش جدی مواجه است که این موضوع تمامی فعالیتهای دنیای وزنه برداری را تحت تاثیر قرار داده است.

داوود باقری، روز پنجشنبه در مجمع عمومی و سالانه هیات وزنه ‌برداری استان زنجان که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، افزود: امروز این رشته ورزشی در سطح جهان با بحث دوپینگ و ویروس کرونا که در حقیقت ۲ چالش بزرگ و جدی هستند مواجه بوده و لازم است تمام برنامه‌ها بر اساس این ۲ تهدید، تنظیم شود.   

وی با تاکید براینکه این رشته ورزشی در شرایط خیلی بحرانی و بغرنج به سر می برد، اظهار داشت: رییس کمیته بین المللی المپیک (IOC) تهدید مجدد کرده است و این بار ادبیات به اصطلاح تهدید آمیزتری را به کار برده اند و آن حاکی از این بود که فدراسیون جهانی وزنه برداری با این کمیته (IOC) هماهنگی کمتری را دارد.

باقری با بیان اینکه هیات اجرایی IOC تا یک هفته آینده نظر خود را در خصوص حضور ورزش وزنه برداری در دوره بعدی المپیک اعلام خواهد کرد، افزود: تمام این تهدیدات، تذکرات، ابهامات و نگرانی هایی را که از سوی کمیته بین المللی المپیک صورت گرفته است خیلی دقیق و موشکافانه از پنج سال پیش بررسی می کنم.

نایب رییس فداسیون وزنه برداری ایران گفت: روز به روز شرایط بدتر و بغرنج تر می شود و وظیفه همه کشورها است که در جهت حفظ وزنه برداری در عرصه المپیک تلاش کنند که متاسفانه شاهدیم کشورهای صاحب وزنه برداری، هماهنگی کمی دارند و باز هم هیات رییسه وزنه برداری قاره اروپا از تصمیم و موضع گیری هیات رییسه وزنه برداری جهانی انتقاد کرده است.

باقری با تاکید براینکه ما در یک دوره بد و بحرانی قرار داریم و باید با تلاش همه جانبه بتوانیم از این پیچ خطرناک به سلامت عبور کنیم، تصریح کرد: این رشته ورزشی ایران، سربلند و پاک بوده و همواره کمک‌کار وزنه برداری جهان است.  

وی همچنین به شیوع ویروس کرونا در جهان و کشور اشاره کرد و اظهار داشت: این رشته ورزشی ایران با حمایت‌های صورت گرفته و رعایت دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد کرونا و رعایت دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی، فعالیت خود را کم و بیش ادامه داده است و نه فقط رکوردهای زده شده افت پیدا نکرده است بلکه اردوها و لیگ ها نیز در حال حاضر برگزار می شود.

باقری تاکید کرد: امروز ورزش وزنه برداری کشور، ایرانیزه شده است و تلاش خواهد شد تا سبک وزنه برداری ایرانی رشد و گسترش یابد و به حتم با تبلیغ این سبک، به نتایج خوب و مناسبی نیز خواهیم رسید.

وی با اشاره به اینکه داشتن شرایط فنی خوب، بهره گیری مناسب از خدمات آموزشی و پزشکی، استعدادیابی و بهره مندی از اخلاق، فرهنگ و منش پهلوانی، وزنه برداری را موفق می کند، تصریح کرد: این فدراسیون به متن وزنه برداری توجه ویژه دارد و در برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری نیز در حد وسع و توان کمک کار هیات های استانی خواهد بود.

باقری به ورزش وزنه برداری زنجان اشاره کرد و با بیان اینکه استان زنجان در پوست اندازی فدراسیون وزنه برداری که در مرحله گذار قرار دارد، کمک کار است، اظهار داشت: زنجان از استان های موفق در ورزش وزنه برداری بوده و این باعث فخر و مباهات است.

وی ادامه داد: ورزشکار سالاری که یکی از تهدیدات ورزش وزنه برداری محسوب می شود در این استان وجود ندارد و در واقع زنجان در کنار الگو بودن برای سایر استان ها، افق روشنی را برای این فدراسیون و خود ترسیم کرده است.

باقری با بیان اینکه زنجان در عرصه وزنه برداری جزو استان های پیشرو و موفق است و فدراسیون نیز توجه جدی به آن دارد، افزود: زنجان نشان داده است که می تواند به عنوان یک قوه و پشتیبان خوب و مناسب برای فدراسیون باشد.     

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها