پنج پایگاه اورژانس در استان اردبیل بهره‌برداری شد

اردبیل - ایرنا - ۲ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی و سه پایگاه اورژانس جاده‌ای در استان اردبیل روز پنجشنبه طی آیینی به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها گفت: برای احداث این پایگاه‌های اورژانس، در مجموع ۳۰ میلیارد و ۹۶۱ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

دکتر مجیدمحمد غریبانی، ساختمان ستادی و پایگاه شماره یک شهری فوریت‌های پزشکی شهرستان بیله‌سوار، ساختمان ستادی و پایگاه شماره یک شهری فوریت‌های پزشکی شهرستان پارس‌آباد و نیز پایگاه اورژانس جاده‌ای شعبان مشگین‌شهر، ثمرین اردبیل و چای صغرلوی نیر را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد.

وی در این آیین که در شهر ثمرین از توابع شهرستان اردبیل برگزار شد، پایگاه اورژانس جاده‌ای ثمرین را شانزدهمین پایگاه شهرستان اردبیل اعلام کرد و افزود: این پایگاه در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و زیربنای ۱۵۰ متر مربع احداث شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بیان کرد: طبق استاندارد کشوری، به ازای هر ۵۰ هزار نفر یک پایگاه اورژانس نیاز هست که بر این اساس، اورژانس استان از این استاندارد پیشی گرفته و در بعضی مناطق، پایگاه اورژانس دوم و سوم نیز ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه سالانه به طور متوسط ۲۵۰ هزار تماس با اورژانس استان انجام شده است، گفت: این تماس‌ها منجر به ۶۰ هزار ماموریت شده و موجب تامین شرایط سلامت و درمان مردم استان شده است.

غریبانی اضافه کرد: واحدهای مختلف اورژانس استان اردبیل در دوران شیوع کرونا نیز چهار هزار ماموریت اختصاصی برای بیماران کرونایی انجام داده‌اند.

هم‌اکنون ۲۷ پایگاه اورژانس شهری و ۳۱ پایگاه اورژانس جاده‌ای با ۲۵ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک فروند آمبولانس هوایی و ۹ دستگاه موتور آمبولانس در استان اردبیل فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha