اجرای ۲۵.۸ میلیارد تومان طرح در بخش بهداشت و درمان مراغه

مراغه- ایرنا- رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت:  امسال سه طرح در بخش بهداشت و درمان این شهرستان با ۲۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار به بهره برداری می‌رسد.

اصغر تنومند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها شامل کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خواجه نصیر، خوابگاه دانشجویی شهید دکتر رهبری و نیز طرح نصب دستگاه سی تی اسکن مرکز امیر المومنین (ع) است.

وی ادامه داد: در این راستا، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خواجه نصیر این شهرستان با هدف تجمیع درمانگاه ها و کلینیک های این دانشکده و تسهیل در دسترسی عموم مردم به امکانات درمانی تخصصی و فوق تخصصی احداث شده است.

تنومند اعلام کرد: این کلینیک با زیربنای ۲ هزار متر مربع و با حدود ۱۵ میلیارد تومان احداث شده است و به زودی به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به احداث خوابگاه دانشجویی شهید دکتر رهبری این شهرستان گفت: با احداث این خوابگاه، زمینه برای اسکان حدود ۲۰۰ دانشجوی این دانشکده در طول سال تحصیلی با امکانات کامل رفاهی ایجاد می شود.

تنومند افزود: این خوابگاه دانشجویی نیز با زیربنای یک هزار و ۵۰۰ متر مربع و با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار ساخته شده و آماده بهره برداری است.

وی اضافه کرد: طرح نصب سی تی اسکن مرکز امیرالمومنین (ع) نیز با هدف ایجاد زیرساخت های تشخیصی در مراکز درمانی اجرا شده است.

تنومند خاطرنشان کرد: این دستگاه تشخیصی نیز در مکانی با زیر بنای ۱۰۰ متر مربع و با ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار نصب و راه اندازی شده است.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح ها، زیرساخت های بخش بهداشت و درمان این شهرستان در راستای تبدیل شدن به قطب درمانی شمالغرب کشور، ارتقا می یابد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها