شرایط کرونایی توسعه فناوری ارتباطات را اجتناب‌ناپذیر کرد

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت گسترش فناوری‌های ارتباطات و آی تی، گفت: شرایط کرونایی حاکم بر جهان توسعه این بخش مهم ارتباطاتی و فناوری را اجتناب‌ناپذیر کرد.

محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به مناسبت دهه فجر، افزود: توسعه این بخش در شهرها و روستاهای مختلف بر کسی پوشیده نیست و شیوع کرونا در جهان اهمیت این حوزه و توسعه آنرا چند برابر کرده است و باید در این زمینه گام های اساسی و محکم تری برداشته شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه عده ای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای افزایش پهنای باند مورد مواخذه قرار می دهند، اظهار داشت: باید توجه داشت که امروز این حوزه جزو جدی ترین نیازهای اقتصادی و اشتغال زایی کشور می باشد که حجم بالایی از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است.

پورمحمدی با بیان اینکه فناوری ارتباطات در حیات بشر و زندگی روزمره جوامع مختلف روز به روز تاثیرگذارتر می شود، یادآور شد: یکی از مزیت های بسیار مهم و اصلی این فناوری ایجاد شفافیت در عملکردها است که علاوه بر آن صرفه جوئی در وقت و آسان سازی مراودات مختلف اقتصادی و تجاری نیز از جمله مزیت های این بخش است.

وی تحولات به وجود آمده در حوزه آی تی کشور طی سال های اخیر را بسیار خوب توصیف و اضافه کرد: شرایط کرونایی حاکم بر کشور نیز این تحولات را سرعت بخشیده است که بدون تردید اتفاق بسیار مبارکی است.

به گزارش ایرنا، در این آیین طرح هایی در حوزه های ارتباطات زیرساخت، طرح های توسعه خدمات عمومی، مخابرات، ایرنسل و همراه اول به ارزش یکهزار و ۷۴۸ میلیارد ریال در آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی در تشریح پروژه های افتتاح شده، گفت: بیش از ۷۲۰ میلیارد ریال از این طرح ها مربوط به شرکت ارتباطات زیرساخت است که تمامی این اعتبار توسط دولت هزینه شده است.

محمد فرزاد افزود: همچنین ۶۴۷ میلیارد ریال از طرح های افتتاح شده مربوط به شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با ۲۱ طرح، شرکت مخابرات با ۱۶۴ میلیارد ریال، شرکت ارتباطات سیار ایران با ۲۵ طرح و سرمایه گذاری ۱۲۵ میلیارد ریال و پروژه های طرح توسعه خدمات عمومی اجباری در روستاها با ۸۸ میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاح شده امروز است.

وی توسعه شبکه پهن باند را یکی از اولویت های مهم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی برشمرد و افزود: تعداد مشترکین پهن باند سیار استان امسال به بیش از ۸۰ درصد رسیده است که این رقم پارسال معادل ۷۷ درصد بود.

فرزاد ادامه داد: هم اکنون از مجموع جمعیت بیش از ۴ میلیون نفری آذربایجان شرقی تعداد ۳ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۱۷۳ نفر مشترک شبکه پهن باند سیار هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها