نماز جمعه ۱۷ بهمن در تمامی پایگاه‌های خراسان رضوی اقامه می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: نماز جمعه هفدهم بهمن ماه همانند جمعه سه هفته اخیر در تمامی ۵۳ پایگاه استان با رعایت دستورالعملهای بهداشتی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدحسین ایزدی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: اقامه نماز جمعه در پی بهبود وضعیت و موفقیت نسبی در مهار شیوع ویروس کرونا از سه هفته پیش در تمامی شهرهای استان خراسان رضوی آغاز شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) فردا همانند سه جمعه اخیر میزبان نمازگزاران جمعه در مشهد خواهد بود.

مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: نماز جمعه دهم و سوم بهمن و ۲۶ دی ماه در ۵۳ پایگاه، ۱۹ دی ماه در ۵۰ پایگاه، ۱۲ دی ماه در ۴۶ پایگاه و پنجم دی در ۲۲ پایگاه این استان برگزار شد.

وی افزود: آیین عبادی سیاسی نماز جمعه با کمترین زمان ممکن همراه با تب‌ سنجی عمومی در مبادی ورودی محل برپایی آن، رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی بین نمازگزاران و صفوف آنها برگزار می‌شود.

این آیین عبادی سیاسی در پی شیوع ویروس کرونا از روز نهم اسفند ماه پارسال بطور موقت در تمامی ۵۳ پایگاه خراسان رضوی تعطیل شد که مدت سه ماه ادامه داشت. 

برپایی نماز جمعه در پی مهار نسبی شیوع ویروس کرونا و روند بهبود شرایط از ۱۷ اردیبهشت ماه گذشته به تدریج در نقاط مختلف خراسان رضوی از سر گرفته شد و در این مدت به تناسب شرایط گاهی به صورت موقت لغو و بار دیگر اقامه شده است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۳۲۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۸ هزار و ۲۵۶ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۵۸۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها