۶۰ درصد نیاز دانش‌آموزان خراسان شمالی به تبلت تامین شد

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: برای دسترسی دانش‌آموزان به آموزش‌های فضای مجازی، دست کم باید ۶ هزار ۵۰۰ دستگاه تبلت تامین شود که تا کنون ۶۰ درصد آن تامین شده است.

احمد برادران روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: در تعلیم و تربیت  نیاز است برنامه مدون و دقیق تهیه و تدوین شود که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هم در این راستا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبتنی بر تحول است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی هم در این نشست با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: ۶۹ درصد از کلاس اولی ها و ۶۷ درصد از کلاس دومی های استان از آموزش حضوری استقبال کردند.

مهدی مودی اظهار داشت: استقبال از آموزش حضوری در مدارس کمتر از ۵۰ نفر دانش آموز استان ۷۳ درصد گزارش شده و میزان استقبال دانش آموزان هنرستانی استان هم ۳۳.۳ درصد ثبت شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی درباره حضور معلمان در مدارس و آموزش حضوری اظهار داشت: در این مدت ۹۴ درصد از معلمان در مدارس حضور داشته اند.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و خاطر نشان کرد: ۵۲.۴ از فرهنگیان استان و ۱۸ درصد از پرسنل اداری را  بانوان تشکیل داده اند و بیش از ۴۸ درصد از دانش آموزان دختر هستند.

رییس اداره فناوری اطلاعات و آمار آموزش و پرورش خراسان شمالی هم گفت: بیش از ۱۴۱ هزار دانش آموز استان معادل حدود ۷۹ درصد از این قشر به شبکه شاد متصل  هستند.

فرامرز صدقی اظهار داشت: در سال جاری بیش از ۱۹۳ میلیون پیام و محتوای آموزشی به وسیله معلمان و دانش آموزان استان در شبکه شاد بارگذاری شده است.

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها