همزمان با دهه فجر ۱۱ باب مدرسه در استان زنجان به بهره‌برداری می‌رسد

زنجان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: امسال در راستای توسعه فضاهای آموزشی جدید، ۱۱ باب مدرسه در سطح استان احداث و تکمیل شده است که همزمان با دهه فجر به بهره برداری می‌رسند.

حسن مظفری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با اشاره به دستاوردهای دستگاه آموزش و پرورش استان در بخش احداث و تکمیل فضاهای آموزشی افزود: برای احداث این مدارس، اعتباری بالغ بر ۱۹۱ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: با احداث این مدارس، چهار هزار مترمربع زیربنای آموزشی و ۵۰ کلاس درس به فضاهای آموزشی استان افزوده شده است.

مظفری ادامه داد: بر این اساس امسال رشد ۶۰ درصدی در احداث فضاهای آموزشی استان رخ داده است که با توجه به پیگیری های انجام شده در سال‌های آتی نیز رشد چشمگیری در زمینه ساخت مدارس به ویژه در شهر زنجان شاهد خواهیم بود.

وی اظهار داشت: با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و اداره کل آموزش و پرورش استان مقرر شد ۷۲۰ کلاس درس در شهر زنجان طی مدت سه سال احداث شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان خاطرنشان کرد: طبق برآورد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، شهر زنجان تا سال ۱۴۰۴ به ۷۲۰ کلاس درس و در همین راستا تا سال ۱۴۱۰ به ۱۰ هکتار فضای آموزشی نیاز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha