بخشدار کندوان: ۷۵۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله سال گذشته بازسازی شد

تبریز- ایرنا- بخشدار کندوان میانه با اشاره به زلزله سال ۹۸ و آسیب های آن گفت: این بحران تبدیل به فرصتی برای نوسازی و بهسازی شده و امروز شاهد احداث ۷۵۰ واحد مسکونی در این بخش هستیم.

محمود زرین روز پنجشنبه در حاشیه  میز خدمت در کندوان در گفت و گو با ایرنا، اعلام کرد: پروژه های عمرانی و سرمایه گذاریهای بسیاری در این بخش انجام شده که اعتبارات آن مجزا از اعتبارات نوسازی ۷۵۰ واحد روستایی بوده است.

وی با بیان ارزش طرح های اتمام شده کندوان در سال جاری به ۲۲۱ میلیارد ریال می رسد، اظهار کرد: خواسته ها و نیازهای مردم به حق است و باید مسوولان اهتمام بیشتری برای رفع مشکلات داشته باشند.

زرین افزود: سرمایه گذاری و اشتغال زایی از مهمترین دغدغه هاست که در همین راستا علاوه بر تسهیلات توانمندسازی بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات اشتغالزایی در بخش کندوان اعطا شده است.

شهرستان میانه دارای ۳ بخش مرکزی، کندوان و ترکمانچای است.

به گزارش ایرنا، مقارن ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه بامداد جمعه ۱۷ آبان ماه سال ۱۳۹۸ زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان های میانه و سراب در آذربایجان شرقی را لرزاند.

بر اثر وقوع این زمین لرزه پنج نفر در روستای ورنکش شهرستان میانه جان خود را از دست دادند و در حدود پنج هزار واحد مسکونی هم بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها