دشمنان برای توقف اقتصاد ایران ناکام ماندند

سنندج - ایرنا- معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دشمنان زانوی خود را روی گلوی اقتصاد ایران گذاشتند تا مانع از حرکت آن شوند اما تاکنون در این زمینه ناکام ماندند.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه کردستان اظهار داشت: قطب سرمایه‌داری غربی و شرقی تلاش زیادی کردند تا مانع از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شوند. 


وی با اشاره به اینکه دشمنان ترورها و جنگ ‌های داخلی و خارجی زیادی را بر ایران تحمیل کردند، افزود: استکبار در بخش نظامی نتوانست به هدفش دست پیدا کند بنابراین محاصره اقتصادی را در دستور کار قرار داد. 

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دشمنان زانوی خود را روی گلوی اقتصاد ایران گذاشتند و می خواهند انقدر فشار وارد کنند تا نفس اقتصاد کشورمان قطع شود اما در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب باز هم ما پیروز شدیم چون دشمنان نتوانستند مانع از حرکت و تلاش در کشورمان شوند. 

وی گفت: سیاست کشور این است که فشارهای اقتصادی دشمنان را کم اثر و سازندگی، بازسازی و گره‌گشایی و قدرت خرید مردم را افزایش دهد. 

معاون رییس جمهوری اظهار داشت: کردستان هم چون کارگاهی تولیدی است که در اقصی نقاط آن تولید و کار در جریان است و این نمونه کوچکی از تحرک موجود در ایران به شمار می رود. 


نوبخت با اشاره به اینکه همواره تلاش کرده و می‌کنیم که به وعده‌هایی که دادیم عمل کنیم، اظهار داشت: پارسال وعده احداث ۲ هزار واحد مسکونی در کردستان را دادیم که تاکنون یک هزار و ۷۰۰ واحد آن به بهره‌برداری رسیده است.

وی اضافه کرد : بخش زیادی از ریل گذاری راه آهن همدان-سنندج انجام شده که این مهم افدام موثری در توسعه زیرساخت های حوزه راه و حمل و نقل کردستان است. 

 معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: علاوه براقدامات انجام شده کارهای زیادی هم برای توسعه این استان باقی مانده است. 

به گزارش ایرنا، افتتاح پارک کوهستانی ۲۰ هکتاری "کوچکه ره‌ش" سنندج و پیاده راه فردوسی سنندج و شرکت در مراسم پلاک‌کوبی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو از برنامه‌های سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به کردستان است.

همچنین ۱۴۶ کیلومتر راه روستایی در سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.

نشست با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، حضور در صداوسیمای مرکز کردستان، بازدید از مراحل ساخت سریال تاریخی سنجرخان، بازدید از پروژه در حال احداث راه آهن همدان – سنندج، بازدید از عملیات اجرایی احداث چهار هزار و ۳۰۰  هکتار باغات مثمر در پایاب سد آزاد از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کردستان است.

محمدباقر نوبخت در ششمین سفر خود به کردستان ۲ روز مهمان استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha