درج واژه تخفیف روی کالاها در فروشگاه‌های زنجیره ای ممنوع شد

قزوین-ایرنا- معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان تولیدکنندگان گفت: با هماهنگی با اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای، درج واژه تخفیف روی کالا در این مکان‌ها ممنوع شد.

به گزارش ایرنا، عباس تابش روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از فروشگاه های زنجیره ای قزوین در گفت وگو با خبرنگاران افزود:  این تصمیم با هدف جلوگیری از اغفال و تضییع حقوق مصرف کنندگان اتخاذ شده و البته به معنی اینکه در فروشگاه های زنجیره ای تخفیف در کار نباشد، نیست.

وی ادامه داد: مقرر شده تا از این پس در فروشگاه های زنجیره ای تنها ۲ قیمت شامل قیمت روی کالا و قیمت فروش درج شود که قیمت فروش می تواند برابر قیمت روی کالا باشد که به معنی بدون تخفیف و اگر پایین تر باشد به معنای تخفیف کالاست و فروشنده نیز درک و شعور کافی برای این مهم که کالا از تخفیف برخوردار است را دارد و نیازی به نوشتن واژه تخفیف برای تحریک به خرید و اغفال فروشنده نیست.

این مسوول یادآور شد: فاصله بین قیمت فروش و قیمت روی کالا در فروشگاه های زنجیره ای در واقع همان تخفیف است.

وی افزود: عرضه کالا با تخفیف در فروشگاه های زنجیره ای منعی ندارد و بخشی از فلسفه کار این فروشگاه عرضه کالا با نرخ پایین تر است اما وقتی تخفیف برای اغفال و تضییع حقوق مصرف کننده باشد، تخلف صنفی صورت گزفته و باید با آن برخورد شود.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: مقرر شده همچنین تا فروشگاه های زنجیره ای تا تمام شدن کالای قدیمی اقدام به عرضه کالای جدید نکنند تا مصرف کنندگان شاهد فروش کالا با ۲ نرخ متفاوت در یک فروشگاه نباشند.

وی با اشاره به تشدید بازرسی ها از اصناف به منظور کنترل بازار شب عید،گفت: البته ۲ هزار و ۵۰۰ بازرس جوابگوی ۳ میلیون واحد صنفی و یک میلیون واحد انبار،کارگاه و واحدهای تولیدی کشور را نمی دهد و تلاش داریم تا به سمت بازرسی های هوشمند حرکت کنیم.

تابش اظهار داشت: از ظرفیت بسیج، نیروهای مردمی داوطلب و رسانه ها در حوزه بازرسی ها بیشتر استفاده خواهیم کرد.

رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان تولیدکنندگان در ادامه از بازار قزوین بازدید کرد و در جریان وضعیت بازرسی های انجام شده از اصناف ارایه دهنده کالاهای اساسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها